bugün

nedense son zamanlarda izlemekten çok keyif aldığım dizi. belki kısa olması, belki de anlaşılmaz olması sebebiyle böyle bir duygu içerisindeyim.
sonsuza kadar sürmesini dilediğim dizi.

07 x 03 ile anırtmıştır.
bugün yeni bölümü çıkmamış olan dizi. bu gavur dizilerini de hiç anlamıyorum. durduk yere bölüm çıkartmıyolar bazen. alt tarafı 20 dk bi şey çekiyolar bizim dizilerimiz iki saat olsa bile uğraşıp çekiyolar valla ne varsa canım ülkemde var.
sheldon'da kendimi gördüğüm dizi. fakat arka arkaya 6-7 bölüm izleyince sıkıyor. gunde 1-2 bölüm kafi.
rezalet ötesi bir 7.sezon 7.bölümü ile artık ne kadar sıkıcı olduğunu göstermiştir izlerken artık sırıtmıyorum bile.
en romantik hareketlerin, garip bir şekilde howard wolowitz'ten geldiği dizi.
mesela:

--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=ZIn1FsQc0Uo
--spoiler--
raj karakterini diziden uçursalar bi şükür namazı kılarım herhalde...

raj ve kadınları dizi keyfimin içine ediyor resmen...
kısa ve komik bölümlerden oluşan 7 sezonluk bir sitcom. en tatlı karakteriyse tartışmasız sheldon'dur.
bizim aile fertlerinin çok sevdiği dizidir. bana ne kadar saçma sapan gelsede kumandayı alıp değiştiremiyorum efenim. bu zımbırtıyı izlemek zorunda kalıyorum.
7. sezon 9. bölüm efsane bölümler arasına girmiştir.

--spoiler--
sheldon'un bira içip sarhoş olması ve amy'nin poposuna attığı şaplak çok güldürdü.
--spoiler--
her ne kadar konu friends ten araklanmış olsada yine de son bölüm çok güzeldi. Uzun bir aradan sonra güzel bölüm izledik hatta bu sezonun tek güzel bölümüydü diyebilirim.
s07e09 dizinin -bence- en iyi bölümüydü.

herhalde how i met your mother'ın barney-merkezli bir diziye dönüşerek büyük bir düşüş yaşadığını görüyorlardır. ayrıca bu bölümde de gördüğümüz gibi sheldon'ı hikayenin merkezine koymayınca da dizi gayet iyi işleyebiliyor.

umarım bunların farkındadırlar ve bundan sonra dikkat ederek çok daha kaliteli bölümler çekerler, dizi de 3-5 sezon daha sürer.
s07e09 efsane bölüm olmuştur. sheldon reyize laf yok zaten de; howard'ın üstüne oynandığında hep çok iyi bölümler çıkıyor.
6 senedir, history of everything ( http://vimeo.com/13974273 ) şarkısı ile her pazartesi 20:00 de insanı cnbc-e ekranlarının başına kitleyen dizidir.
(bkz: the big bad wolf)
s07e09 dizide asla unutulamayacak kareler bırakmıştır.

--spoiler--
sheoldan amy'ye şaplak attıktan sonra, amy'nin yüzündeki tatmin ifadesi tüm sezonlar içerisinde asla unutulamayacak kadar müthişti. gülmekten ölüyorum dedirtmiştir!

http://www.youtube.com/watch?v=6lQeVFgmxLU
--spoiler--

ek olarak lucy ile penny arasında geçen diyalog da var tabi.

--spoiler--

- just now you expressed your feelings to my face. how come you could do that with me, but not raj?

- i don't know your e-mail.
--spoiler--
geç izlemeye başladığım, dizi izleme konusundaki fikirlerimi yıkan komik dizi.
birden peygamberdevelerine sempati beslersiniz..
görsel
sheldon'a aşık olduğum dizidir. bir arkadaş sayesinde izlemiştim.
7.Sezon 11.Bölüm itibariyle ne kadar kaliteli ve komik bir dizi olduğunu tekrar dan göstermiştir. gelmiş geçmiş en komik bölümleri arasına girmeyi de başarmıştır.
Bir Leyla ile Mecnun değildir.
çevremde zeki olduğunu düşündüğüm insanların izlediği dizi.
küçük bir trivia;

ilk sezonlarda david underhill diye bir fizikçi vardı lenırd ile takılan. kendisi, bbt'de de büyük yer kaplayan battlestar galactica adlı dizideki samuel t anders'tır.
priya'lı 4. sezonu, olağanüstü 3. sezonun ardından biraz yavan gibi gelir. 21. bölümde kebabı yunan yemeği olarak lanse ederek dibe oturur. o kadar kıl oldum ki bölümü durdurup yazıyorum bu entry'i.

ha sahnede hem kebaba hem yunanlara hafiften giydirirler, zaten makaraya alınabilecek her şeyi makaraya alırlar türkleri de alsalar önemli değildi ama türkçenin yoğurttan sonra dünya dil ailesine yegane katkısıdır kebap; adı the big bang theory olan science ve nerd muhabbetinin dibine vuran ve belli bir kaliteyi yakalamış dizinin senaristlerinin bu konuda ki cehaleti canımı sıktı ama elbette asıl suç greek restourant'da kebap ve döner satan orrrrrrrrrrrospu çocuklarınındır.