bugün

Sonunda düzgün bir başlık gördük.

Adam grup.
white whale, dream of how, downtown.
ispartaya geliyormus. Bilin bakalim kim gidemiyor swh.
görsel
Layers.
https://open.spotify.com/...si=aHiITYz3Rs6FY2LiVxvR_A
ilk albümleri muhteşem,bu kadar üst düzey bir albümün üzerine ne kadar çıkılabilir.Yeni gelebilecek albüm bu açıdan ne kadar beklentimizi karşılar düşündürücü.
Açıkçası “designed” beni pek tatmin etmedi. Ben hala white whale, making ends meet, dream of how, downtown, layers ahanda bunların hastasıyım.
Türkiye'nin gururu adam grup.
radyo eksende world horizon şarkılarını keşfettiğim, uzunca bir zaman sonra isimlerine başka bir yerde denk gelince türk olduklarını öğrendiğim pek güzel indie grubu. bunca zamandır yabancı diye dinliyordum hiç aklımın ucundan geçmedi. hem türkiye için özgün hem de kendi kulvarında iyiler. dolayısıyla sevdim benimsedim sarıp sarmaladım hemen. canımlar.
"Yerli ve milli" indie rock grubu. Dinlemenizi öneririm.
sağlam bir indie grubudur fakat ne hikmetse çok kimse bilmiyor bu grubu.ayrıca türk grubudur calm your eyes şarkısıda kliple birlikte istanbul'a mükemmel bir hava katmıştır.
geçtiğimiz aylardan birinde tamamen random şekilde çalan bir playlistte dinlemiştim ilk.
best rebellious idi şarkının ismi.
tamamen moralim çökmüş, okul ve aile problemlerinin üst üste geldiği bir dönemdeydim.
beşiktaş'da bir kafenin en kuytu en köşe masasına tek başıma oturmuştum sabahın 8:00' inde.
ve sonra o ses geldi, o mükemmel indie başlangıçları olur ya.
huzur kaplamıştı etrafı. gözlerimi kapattım ritme bıraktım kendimi, ruhumu teslim ettim.
sonra bunu tekrar dinlemeliyim diye şarkının adını kontrol için shazam'a dinlettim buldu, mutluydum.
eve gittim açtım tekrar, bu güzel şarkının klibini de merak ediyordum. bir de ne göreyim;
''hassiktir bu mekan bana hiç yabancı gelmiyor. oha abi plaka 34. dur bir dakika ya! ''
hemen grubu araştırmaya başladım ve türk olduğunu öğrenmem çok zamanımı almadı.
o kadar şaşkındım ki sanki ben 22 senedir evlatlıkmışım ve bunu yeni öğreniyormuşum gibi.
5 dakika o şaşkınlığı atamadım üstümden, çünkü türkiye'de bu kadar kaliteli ve aynı zamanda universal müzik olamaz imkanı yok diye düşünüyordum. benim için de bir milat oldu, çağ atladım resmen. umarım bu çizgiyi bozmadan yollarına devam ederler.

dinlenilmesi gereken şarkıları:
(bkz: best rebellious)
(bkz: your colour)
(bkz: galaxies)
(bkz: paris)
(bkz: calm your eyes)
(bkz: sleep well)
klipleri ve soundları ile tam istenilen. insan heyecanlanmıyo değil türklerden böyle işler çıktımıydı.
twitterda hakkında yazdığım her şeyi favlamalarına baya gülsem de yaptıkları işi takdir ettiğim kulaklarımıza festival havası yaşatan cool grup.
yeni keşfettiğim türk indie rock grubudur. gerek youtube'da gerek diğer platformlarda acımasızca eleştirilmişler ancak içinde bulundukları ivme, üzerlerine çektikleri uluslararası ilgi beni oldukça sevindirmiş durumda. umarım çok daha güzel şeyler yapar, çok daha fazla tanınırlar.
bugün itibariyle evden uzakta'nın 7. bölümünde tanıdığım grup. çok sevdim şahsen.
26 ocak 2012'de peyote isimli barda sahne alacak guruptur.
istanbul'dan bir indie grubu.

http://www.facebook.com/theawaydays
*