bugün

harbi dallamadır. bi başbakan var bu ülkede dimi. bir de diğer taraftan mhp teröre karşı meclise girmeli diyen dallamalar vardır.. noldu mhp de mecliste ama yine başbakan hortlattı.
başbakana hücum yeleği, eline g3 tüfeği verip doğuya gönderip pkk yı temizlesini istemeleridir...
şu an ülke gün itibariyle halen şehit veriyorken, sadece son bir ay içerisinde şehit sayısı elliyi aşmışken, ülkede bildiğin savaş hali mevcutken, somalide olan ve bu gidiş tarihini de somalide ki şeriat devletinin kuruluş yıl dönümüne denk getirmek adına, bu şartlarda ülkesini bırakıp gidebilen başbakandan bahsediyoruz değil mi yanılmıyorsam.
ulan ben mi hortlattım diye cevap verilendir. köpeklerin başını asmaz da beslersen bunlara katlanırsın. abd ırak a giriyor. iskambil destesinde ne kadar adam varsa hepsini ipe diziyor. dünya sesini çıkartamıyor. sen bi lavuğu asamıyosun. sonra tayyip ne yapsın? tayyibe gerek kalmadı apo köpeği yapıyor zaten.
bir de her şeye rağmen başbakanı savunan dallamalar vardır ki, daha fenadır. çok fena hem de.
(bkz: aa bu benim lan)
Doğru bir teşhis ortaya atmış olan dallamadır.
NE var ki başbakanımızın daha doğrusu hükümetimizin yapdığı kendimce samimi bulduğum çeşitli yasakların kaldırılması daha çok birey özgürlüğü gibi konuların önünün açılıp tartışma zeminin oluşturulması, bölücüler tarafından şöyle algılanmaktadır.
Bunlar kürtleri kandırmak için yapılan şeylerdir ve Biz dağda olmasak, bizim elimizde silah olmasa bunları yapmazdınız. bu seviyeye silah zoruyla getirdik sizi gibi bir mantıkla algılanmaktadır lar ki onların açısından doğrudur.
kimilerince de taviz olarak algılandığı için. ne yapıldıysa bize kurşun olarak mayın olarak dönmüştür.
Şunu anlayın artık elinizi verirseniz afedersiniz götünüzü de istiyorlar.
öcalannın avukatlarından biri şunları söylemiş miydi:
2004 yılında imralıdan bir askeri helikopterle kandile gittik ve oradaki yetkililere önderlik savaş emri verdi şeklindde öcalanın mesajını ilettim ve geri döndük.

peki o dönem imralı yetkilileri kimlerdi? sarı levent de dahil olmak üzere ergenekon zanlılarından birkaç asker.. öcalanın yakalandığı süreçte bile böylesine kudurmayan bu örgüt ne oldu da 2004 te savaş başlattı? cahil sözlük yazarlarına sıçmaktan beter cevaplar almak üzere bilgili bir insan tarafından sorulmuş sorudur. arzederim.
kısmen doğru söyleyen dallamadır.
(bkz: fikri başka diye dallama diyen insan)
(bkz: bir amerika projesi olarak PKK)
dünyanın neresinde olursa olsun, terör örgütlenmeleri dış desteklidir. açıktır ki şimdiye kadar AKP doğruluğu veya yanlışlığı, yeterliliği veya yetersizliği tartışmaya açık olsa da kürt meselesiyle ilgili en net adım atan hükumettir. PKK'nin yeniden faal olması demek, amerika'yı kızdırdik demek bir anlamda. bu sebeple erdoğan'ı suçlamak ne kadar doğru? bilemem. ama , hala bu kadar şehit veriyorsak, hala anneler ağlıyorsa o zaman erdoğan tıpkı diğer sayısız hükumet gibi, bu konuda başarısız olmuş, doğru bir siyaset izleyememiş demektir
terörü bitirdiği an oyum onundur sosyal demokrat olduğum halde.