bugün

cumhurbaşkanının şu anda anlattığı şey. başımızda olduğu süre boyunca eğitim sorunumuzu çözmüşler. bunu da her yere üniversite yaparak yapmışlar. az önce söyledi, kulaklarımla duydum.

siz boşverin terörü, şehitleri falan. dinleyin cumhurbaşkanını. son 13 yılda yaptığı yol, hastane falan, onları anlatıyor şu an. dinleyin az!
üniversite mezunu işsizlerin olduğu bir yerde, eğitimin başarısından söz edilemez.

isteyen herkes oturup ders çalıştığı takdirde üniversiteyi bitirir.

önemli olan istihdam.
81 ile üniversite mottosuyla her konuşmasında kafa siken insanın yine yersiz bir zamanda terörden bahsederken hala oy toplamaya çalışması akıl alır şey değil.
zaten eğitimi kaliteli hale getirdiğini söyle(ye)medi. nicelik olarak arttığını söyledi. nitelikten bahsetmedi.

iftira attığımı söyleyen arkadaş; söylediği şeyler yalan demedik. önüne gelen ilçeye üniversite açtı, birşey demiyoruz. gerçi o da yanlış, o zaman üniversitenin bir özelliği kalmaz. ama o ayrı bir tartışma konusu.

benim bahsettiğim şey şu: ülke kan ağlıyor, her yerden onar onar şehit haberi geliyor. bu ülkenin başbakanı gitmiş stadda maç izliyor dağlıca'da çatışmalar sürerken. cumhurbaşkanı da milleti toplamış, "üniversite yaptık kardeşim" diyor. demeye çalıştığım şeyi sen de gayet iyi biliyorsun da aklınca olayı çarpıtacaksın.

hadi git kumda oyna sen.
terörü çözcem diye gelmiş adam bunu diyorsa başarısızlığını itiraf etmiş olur. demagoji yapıyor.

çözmesi gereken en önemli problem oydu, eğitimin ise direkt içine sıçtı, kendi partisindekiler bile 4+4+4 ucubesine götleriyle gülüyorlar. hani neyini düzeltmiş, uyuduruyo işte.

Bunlar iyice zavallı söylemler. Devletin başı çözemediği problemi niye çözemediğini anlatır. öyle kaval beyin gibi demagoji yapıyo. kendi kafasına göre mantık üretiyo...benim babama "matematik neymiş be, resim dersinden geçtim ben" demem gibi bişey.

Sonuç; ne terörü ne de eğitimi düzeltti, ekonomiyi zikti attı, Dışişleri nanay, sıfır problem muhabbeti direkt kendi götlerinde patladı.

ak götkılı kusura bakmasın,her söylediği yalan uzun un. ..ve bunu söyleyen hiç kimsede taş falan olmaz, olsa olsa gerçekçi ülkesini seven müslüman adam olur, öyle kendisi gibi osuruktan Tayyare hırsız destekçisi kafirun değil.
ŞiMDi ASLAN ÇARPITMA OLAYI. ULAN ŞU ADAMI BANA SAVUNDURUYORSUNUZ YA SIFATINIZI SiKEYiM.

ADAM iLK BAŞTA YARIM SAAT KADAR TERÖRiZM iLE ALAKALI KONUŞTU. TABi KENDiNDE YiNE SUÇ BULMADI SUÇ HEP MUHALEFETiN Ki KENDiSi ENTERESAN BiR ŞEKiLDE BiR PARTi BÜNYESiNDE BiLE DEĞiL.

HEH ONDAN SONRA AYNEN ŞU CÜMLELERi KULLANDI.

ŞiMDi BEN SiZiNLE ASLINDA EĞiTiM KONULARINI KONUŞMAK iÇiN BURAYA GELMiŞTiM. FAKAT TERÖR OLAYLARI ÇIKTI. AMA BiZ BU OLAYLARA KARŞI KOYDUĞUMUZ GiBi ÜLKENiN DE GELiŞMESi iÇiN EĞiTiM HAKKINDA KONUŞACAĞIZ. BU OLAYLARA ELiMiZDEN GELDiĞiNCE ENGEL OLDUKÇA ÜLKENiN iLERLEMESi ADINA DA iŞLER YAPACAĞIZ.

O YÜZDEN SEVGiLi LiSELi iLK ÖNCE KONUŞMANIN TAMAMINI DiNLE SONRA LAGA LUGA YAP. VEYA AKTARIRKEN BiLGiYi TAM AKTAR.
çok terörerö.
şimdi şöyle bir çıkarım yapalım. tıp fakülteleri 15900 sıralamayla kapatıyor en kötüsü. e tıp kontenjanları 12000-14000 arasında demek oluyorki. ilk 16binden sadece 2000-4000 bin arası kişi mühendislik vs. bölümlerini tercih ediyor. şimdi mf1,2,3,4 puanları var diyeceksiniz ama o ihtimalleride katarsak en fazla 2000 kişi oynar. yani şuna değinmek istiyorum ülkede her bir öğrenci lisede ezberi yapıp doktor olup. iş garantisiyle mezun olduktan sonra hayatını garantilemek istiyor. bu mu egitim sistemi. önüne gelen mühendis olabiliyor artık. bu mu düzelmiş egitim sistemi.herkes bir dersane bir özel derse ihtiyac duyuyor bu mu eğitim sistemi.
kendimden de örnek verebilirim özelden.
"profesör sayımız 9326'dan 20300'lere çıktı." diyor.

birkaç saat önce erzincan-tunceli yolunda bir özel harekat polisi, özel aracının içinde, kızının yanında şehit edildi. şehit sayısı da bir arttı.
;;))

(bkz: hepsi yalan !!)

(bkz: işkembeden uydurarak ülke yönetmek)

(bkz: işkembroktasi)
"terörden de bahsetti" diyen olmuş. üstüne bir de küfredip "liseli" yaftası yapıştırmış arkadaş. şahsıma ettiği hakaret ve küfürleri es geçerek diyorum ki;

ben bir ülkenin cumhurbaşkanı olsaydım, terörün bu kadar gündemde olduğu bir gün terörden başka birşeyden bahsetmezdim. ulan beğenmediğiniz ahmet çakar bile (şov olabilir de olmayabilir de) "benim evlatlarım olmuş, kapatın programı kardeşim, ne konuşuyorsunuz siz!" diyebilmiştir.