bugün

Sadece söylemde kalan insan tipidir.
Müge anlı'yı izleyince bütün sapkınlıkların giyimiyle kuşamıyla, konuşmasıyla tam da böyle adlandırılan tiplerden çıkıyor gerçeği ortaya koymaktadır.

Anadolu insanlarını sevmiyorum ve güvenmiyorum. Ekseriyetle Doğu ve Karadeniz insanından da haz almıyorum. Trakya, Ege, Akdeniz (Adana hariç) insanı dışında diğer tüm bölgelerin insanlarına mesafeli yaklaşıyorum.
Kan kanı çeker.
Oraya zorlama bir biçimde eklenmiş "Muhafazakar" tanımı dışında var olduğu tartışmaya açık olmayan insan tipi.

Bu başlıkta pek çok sıkıntı var ama asıl sıkıntı şu:
Ülkenin yaklaşık nüfus ve coğrafya bakımından yüzde 80'lik kısmından kendini soyutlamak ve üstün görmek.

insana sorarlar o vakit, sen madem böylesin, bu insanlardan yukardasın ve hatta muhattap olmayacak kadar daha yücesin; sen kimsin ve bu ülke için kendini soyutladığın insanlardan daha fazla ne yaptın? Bu soruya içini doldurabilecek cevabın yoksa bu başlığı açmak da zaten saçmadır.

ikinci Olarak gavur izmir vs. Gibi tanımlara hepimiz kızıyoruz doğal olarak. Peki bu başlıktaki tanımın "alt seviye iç, doğu ve kuzey anadolu insanı" demekten ne farkı var? ikisi de insanları birbirine soğutan saçma tabirler değil mi?

Çelişkiler içinde bir mantık tipi. hayret etmemek elde değil.
Muhafazakârdan ne temiz, ne iyi kalpli olur.
beni hangi ırktan olduğu bağlar. anadolu denen bok çukurunda 72 milletten insan var. hangi insan ?