bugün

(bkz: haraç)
cukka. * ve halkın gıkını çıkartmadan ödediği, cebin iğfal edilme parası.
Telsiz kullanmadığımız halde alınan ücrettir. Bir de telsiz kullanırsak siz o zaman görün asıl.
bu memlekette yıllardır eğlence vergisi diye bir vergi var, telsiz kullanım ücreti nedir ki arkadaş... evin var, araban var diye vergi verirsin, telefonda konuşursun vergi verirsin, lokantada karnını doyurursun vergi verirsin; kazanırken ayrı, harcarken ayrı verirsin, eğlenirken ayrı verirsin... düzen her türlü soygun düzeni, olan düzülene oluyor, bu nedir arkadaş. gelirin vergisi olur, giderin değil !
devletimiz gerçekten akıllı ve dürüst politikacılar tarafından yönetiliyor. sonuçta her ay 1.50 tl ye nolcak ki mantığı güden bizler her ay bunu sesimizi gerekli mercilere duyurmadan yatırmaya devam ediyoruz.
hattınıza tl yükleyerek paket alımı yapmayın arkadaşlar. direkt iletişim merkezinden paket satın alın. eğer tarifeye göre değil de paket alarak iletişim kuruyorsanız tabi. bu şekilde yaklaşık bir yıldır turkcell ve Vodafone'da toplam 30 tl telsiz kullanım ücreti birikti ödemiyorum. hatta her zaman -8 bakiye olduğu için çekemiyorlar.
ak parti'nin milletten aldığı haraçlardan bir tanesi an itibariyle 1.56 tl olmuştur...
3 aydır bana 8 lira 8 lira şeklinde giren vergidir. Sebebini bilen varsa yeşillendirsin de öğrenelim.
Devletin vatandaşı kanuni yoldan yiyişidir. dolaylı yoldan bakarsak, hepimiz her ay yiyişmekteyiz.
bu kadar suriyeli'ye nasıl bakıyorlar sanıyorsunuz. Ben hakkımı Helal etmiyorum.
avea'ya sonsuz şükranlarımı sunduğum, her gün sms'le hatırlattığı, beni zevkten dört köşe eden ücrettir. ocak ayı için iki sefer, toplamda 3.12 tl kesinti yapmıştır. ve hâlen daha şu şekildeki saçma mesajı atıp durmaktadır. adiniza devlete odenen telsiz kullanim ücreti 13 ocak itibariyla bu ay icin 1,56 tl olarak bakiyenizden düşecektir." hayır, allahtan hattım faturasız, ve içindeki bakiye 0 tl. yoksa hesabı boşaltacaklar! ayak üstü soyguna denk geldik hacı abi!..
yüce devletimizin ufak ihtiyaçlarını karşılayan diğer bir vergidir.

şaka şaka.

elinden gelse bizi ters çevirip düz sikecek olan devlet adamlarının sike sike aldığı vergidir. sonra da derler ki kişi başına düşen milli gelir şu kadar oldu. lan!? biz neyiz kimiz amk? bize niye birşeyler düşmüyor o gelirden?
sen git telefona 3.000 tl bayıl, devlet gelsin ona telsiz desin. adaletini skim dünya.

polislerden ve ambulans şoförlerinden alınması gereken ücrettir.
"haraç nedir, nasıl alınır" a en güzel örneklerden birisidir.
aletsiz zikim ücreti de denilebilir.
Vergide son noktadır belki de.
Valla 30 kez hattimi diger hatta ta$idim. Heralde kafalari kari$ti artik kesmiyolar.
aylık 1.50 tl'ye tekabül eden resmi haraç. turkcel + turk telekom + vodafone = 70 milyon abone. (nüfus 77 milyon)

70.000.000 abone x 1.5 tl = (ben hesaplayamadım, sözelciyim)

alınan paralara gss prim borcu, kaçak kullanım bedeli, trt payı gibi şeyleri de ekleyin bakalım. resmen ayakta tecavüze uğruyoruz.
bu çok fena bişey işte. lanet olsun buna
tavuğun götündeki son tüyü de yolma yöntemlerinden biridir.
50 milyon kullanicidan kesilen ucret.
Akp döneminde geçirilmektedir.
1 lira 58 kuruş olmuş ücrettir.

ya tayyip reyis hani seni savunuyoruz falan tamam da,

sen de hep bizi düdükleme peşindesin.

yapma lütfen.
en sevdiğim vergi.
Normalde tl yükletince otomatik bakiyenden bu telsiz kullanım borcu düşüyor. Ben 5 aydır şu yöntemi kullanıyorum;

Tl'yi telefonunuzu kapatıp yükletin. Eve gidin internetten hattınıza paket yapın. Ardından telefonu açın. Telsiz kullanım ücreti kesilmeden seçtiğiniz paket hattınıza tanımlanmış olacak.

Bu şekilde 5 aydır telsiz kullanım borcumu ödemek için fazla tl yükletme sorununu çözdüm.

Tabi ki bu şekilde borcunuz bir sonraki aya aktarılıyor. Kol gibi girecek bana. Kaçabildiğim kadar bakalım..
bu vergiyi veremeden rahat edemiyorum ya. Allah devletimize ve bizi düşünmeden edemeyen tüm çalışanlarına zarar zeval vermesin.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar