bugün

kitaplar varken televizyona gerek duymayan insandır.
lafa gelince bunu hava atma malzemesi yapacaktır, hatta kitapdan konu açacaktır.

"bu diziler falan hep boş iş"
"türkler yapamıyo abi"

gibi naralar atacaktır, olum tv izlemeyen insan zevksizdir, insan tv izlemez mi ya? merak etme olum toplumun zıttına gitmediğin için havan falan kaçmaz, yine kitapdan bahset, yine kitap oku.
istediğini istediği zaman izleyen insandır. ayrıca programın ortasında reklam izlemek istemiyor olabilir. bide aradığını televizyonda bulamıyor olma ihtimali var.
dizilerini internetten izliyodur belki.
televizyondaki aptal programlari izlemektense, kendi istedigini izlemeyi tercih etmiş insandır. dayatılmış program akışının yerine kendi akışını yaratmaya çalışır iyi de yapar.
akıllı insandır televizyonda başkalarının komutası altında takılcağınıza internette kafanıza göre takılmak çok daha mantıklı ayrıca eskiye göre türk tv kanallarının yayın akışı berbat gündüz çıkan şeyler sadece yemek programı.
vakti değerli olan insandır efendim. televizyon izlemekten başka yapabilecek bir sürü aktivitesi ve işi olan, televizyonu vakit kaybı olarak gören ayrıca izlemek istediklerini de beş saat süren reklamlarla, televizyon kanallarının çakallıklarıyla piç etmeyip internetten izlemeyi tercih eden insandır.

ev arkadaşının ısrarlarıyla digiturk bağlatmış ve sadece bulaşık yıkarken evde gürültü olsun diye o aleti çalıştıran insandır.

(bkz: aptal kutusu)
Kitap okuyordur. Bir sanatla ilgileniyordur. Bizi yıllardır uyutan bu televizyon illeti vakitten çalıyor.
evde televizyonu olmayan ben gibi insandır. gerek de yok.
internette bulabileceği şeyleri televizyonda kanal aramakla uğraşmaktan üşendiği için hiç uğraşmaz izlemez bile girer guguluna arar bulur çıkar.
o boş kutunun karşısına geçip televizyondaki boş programları izleyerek beynini kirletmeyen insandır.
Zamanı daha fazla olan insandır.
Mantıklı düşünüyordur, televizyon boş bir kutudan farksız, düşünce aşılamaya çalışan gereksiz diziler, iq seviyesini bitiren programlar vs.
Heyo benim o!
Her zman açık ama sesi kapalı. Evde birileri varmış izlenimi veriyo bana. Yalnız değilim diyorum evrene.
ilgisini çeken bir şey bulamayan insandır.
%80 ihtimalle öğrenci evidir. aynı benim durumumdadır.
"televizyon bence mükemmel bir buluş. Ne zaman biri açsa yan odaya geçip kitap okuyorum."