bugün

entry'ler (23)

yaran telefon diyalogları

-merhaba müsait misin?
-tabi canım buyur?
-tanıdığın bir muhasebeci var mı diyecektim.
-sesin kesik kesik geliyor ne var mı?
-muhasebeci.
-boğaz emici mi?
-yok ebesinin amı!

(bkz: Based on a true story)

türk erkeklerinin hiçbir sike derman olmamaları

Böyle bir tespiti mecaz olarak algılayamayacağım kimse kusura bakmasın.

Bir türk erkeği olarak hiç bir s*ke derman olmadığım doğrudur. Çünkü s*kler hiç bir zaman ilgi alanım olmamıştır.

göt kenarını belli eden şortları giyen kızlar

Hiç bir kız arkadaşının kıyafetine karışmayan bir adam olarak tasvip etmediğim kizlardir. iş bu raddeye kadar geldiyse kimse kusura bakmasın.

Çukur'un idris babasının ağzının kenarıyla söylediği gibi:

-olmaz öyle şey!

küfürlü konuşan yazarlar

Luis ck'yı izleyenler bilir. Bazı durumlar sizi olduğunuzdan daha güçlü ve buna mukabil daha agresif gibi hissettirmeye meyillidir. Bir arabanın içinde olmak bunların en basiti. Arabayla önünüze hafifçe kıran bir adama araba içinde verdiğiniz aşırı tepkiyi, aynı minvalde bir hareketi asansörde sergilediğinde vermezsiniz.

Sözlük de bu duruma örnektir. Kimi zaman topluluk önünde açıkça beyan ederek söyleyemediklerimizi bu mecralarda dile getiriyoruz. Kelimeler birbirini kovalarken de, öfkeli bir konu anlatılıyorsa ister istemez arasına bir kaç samimi küfür girebiliyor. Aşırıya ve tekrara düşmediği sürece icinde bulunduğum ve sevdiğim yazarlardır.

kendime not

Herkes birbirine gerçek yüzünü gösterdiğini düşünüyor elinde ayna dikilirken. oysa ayna diye başkalarına gösterdiği kendi çizdiği resimlerden ibaret.

televizyon seyretmeyen insan

"televizyon bence mükemmel bir buluş. Ne zaman biri açsa yan odaya geçip kitap okuyorum."

şeytan ve para

"şeytan ilk altın parayı eline aldı. bir ışık yayıldı sikkeden yüze. sonra kelimelere sıçradı: "seninle razı edeceğim insanları sınırı aşmaya! seni öyle güvenilir kılacağım ki, senden başkasına güvenemeyecekler. senin için öldürecekler birbirlerini!"

iz bırakan kitap cümleleri

"itiraf etmeliyim ki, aziz okur, benim ömrüm, her birini gebertmek istediğim insanlarla aramdaki buzdağlarını eritmeye çalışmakla geçiyor." dublörün dilemması

sevgiliye ismiyle hitap edememek

-abi sen yengenin ismini söylermiyormuşsun hiç üzülüyor kızcağız.
-oğlum necla eski sevgilimin adı bana onu hatırlatıyor bu necla.
-bambaşkaymışsın abi...

uyumaya çalışırken koyun saymak

işe yaramayan yöntemdir. bir yerden sonra nasıl psikopata bağlıyorsam uykuyla uyanıklık arasındaki o yakaza anında koyunlarla muhabbete giriyorum. ne zaman uyuyacaksın amk yorulduk diyen mi dersin, sürü psikolojisi aslında popüler kültürün ta kendisi diyen mi dersin.

annenin her hastalığa verecek cevabı olması

En alakasız durumda dahi sizi haksız kendini haklı çıkaracak bir cevabı mutlaka vardır.

anne hastalığımın henüz tıpta bir tanımı yokmuş ya!
-ben sana o kadar içine kapanma demiyor muyum *rospu!

tabu diyalogları

-hani bazen şey olsa da şeyden şeye şey olsak deriz?
-ışınlanma..

Yuh!

yemek yapan erkek karizması

bugün bir kız arkadaşımdan duyduğum, erkeği çekici kıldığı söylenen safsatadır.

yemek yapmak ne zamandan beri karizma göstergesi? hemen hemen her türlü yemeği yapabiliyorum ama hiçbirinden annemin yaptığı yemeklerin tadını alamıyorum. bununla karizmatiğim diye övüneceksem, herhangi bir esnaf lokantasındaki aşçı a'bimiz benden yüz kat daha karizmatik o ne olacak?

illa övünmem gerekiyorsa bir yandan balıkları yelleyip bir yandan rakımı içerken karizmanın dibine vururum o ayrı.

çişim geldi diyen kız iticiliği

-nereye cansu?
-kaptan bi' cisim yaklaşıyor.
- e sen nereye merve?
-ben de bi' çıktı alayım geleyim.
-heh amk bi sen kaldın; sen nereye filiz?
-ben de işemeye gidiyorum da bunlar gibi havalı söyleyemiyorum.

itici değil doğal kızdır.

beş parasız erkekle sevgili olmak

beş parasız adam mi var lan bu devirde? tinerci mi bu adam, sokaklarda yatan ayyaş mi? hadi bunlardan biri olsun. senin bu adamla ne işin var demezler mi? illa en uca bağlayıp her şeyden bir malzeme çıkaracaksınız.

parayı lidyalilar bulmadı, şeytan bulup üstlerine attı. küçük beyinlilere hükmetmenin en kolay yolu neticede.

bir erkek ile bir kadın arkadaş ise erkek ibnedir

bu önermeyi savunan arkadaşların izlediği kısa metraj filmlerde bir kadın ve bir erkek yan yana gelince belli kamera açılarıyla sevişiyor.

hobi olarak yine izleyin ama çıkarım yapmayın bi' zahmet.

(bkz: olur olur bal gibi olur)

yalnızlık

mutsuz bir beraberlikten daha evla olandır.

aşkı en kısa şekilde anlatmak

"iki yalnızın ortak bir yalnızlıkta buluşmasıdır."

esnaf yalanları

kurtarmıyor.

sanki cankurtaran'ı işten kovuyor p*zevenk.

dünyaya hastalık olarak gelinse olunacak hastalık

uyku yetmezliği.

evet hastalık olsam kesin bu olurdum. yetmiyor!