bugün

- efendim
+ ....
- alo!
+ ha alo Fikri firar naber?

Karşı tarafta bir kaç saniyelik duraksama oluşturacak davranıştır.

Nedenini bilmiyorum, sürekli efendim diye açarım telefonu beni her gün arayan dallamalar bile alışamadı daha, sürekli bi kaç saniye duruyorlar ben alo diyince konuşuyorlar.*
alışkanlıktır.
kaba bir davranıştır.dışarıdan gelen bir telefonda adabı muaşeret kurallarına göre, aranılan yerin neresi olduğunun söylenmesi gerekmektedir. bu sebeple hem alo, hem efendim daha kaba kaçmaktadır.iç hattan aranıyorsanız ve numara görünüyorsa hö,ne var vs gibi de açılabilir.adab ı muaşeret yakın çevreye işlemez...
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
bir klasik olarak;
-efendim
-efendiler götürsün seni... naber lan!
ben ne oldu diye açıyorum... medeniyet dilime işlemedi daha.
- haaa?
- hööö?
- hııı?
- neee?
- söyle?

diyerek açanların feyz alması gereken davranıştır.
Bir yeah (yeh) değildir, konuşma günlüğümün 20 dk sı yurtdışı kaynaklı, onlarda böyle beni de alıştırdılar alo deyince konuşmuyorlar hi diye açınca buluşma teklif ediyorlar ama ben agresif bir şekilde yeh diyorum. 20 dk kafa ütüleyecek el kızı, sabretmek zor oluyor. Türkiye de ise evet diye açıyorum yeh ten dolayı alışmışım.
alo demekten hem daha mantıklı hem de daha sıcak olan telefon açma yöntemi.
Benim yaptığımdır. Alooğğ mu diyelim?
Numaranın kayıtlı olmaması durumunda iş görüşmesi için aranıyo olabileceğinizi umarak yapılan saçma hareket.Hayır alo desem işe mi almicaklar yani...
telefonu açıp da konuşmamaktan çok daha iyi olan eylemdir ki telefonun açıldığı en azından bir şekilde anlaşılmaktadır.
kendini bill gates zanneden patronların yaptığı gibi ''evet'' diyerek açmaktan oldukça nazik bir hitap.
salim'in alo şarkısından sonra, sayısında artış olduğunu düşündüğüm kesimdir.
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)