bugün

vaktinde halısahada olmayan, arandığında da telefonu açmayan, arkadaş demeye bin şahit lazım olan ittir.
kuvvetle muhtemel cani dayak isteyen bir arkadasimizdir. telefonu ilk actiginda yerinin tesbit edilip, aninda orda olunmasi ve icabina bakilmasi gerekir.

zir aliskanlik haline getirirse durumu, daha kotu seylerin olmasi isten degildir.

zira arkadas dedigin telefonu acar! acmali! acsana lan!
her zamanki gibi çağrı bıraktığını sanan arkadaş olabilir.
(bkz: çağrı bırakmak)
uzun bir ayrılığa, kasıp kavuran bir ayrılığa, içi yakan bir ayrılığa sebebiyet veren arkadaştır. (bkz: ben)
arkadaş falan değildir, bu biiiir. sonracığıma bu insan kendine göre kurallar koymuştur. örnegin, gizli numaradan arayanlara yanıt vermemek gibi, herhangi bir ankesörlü telefondan arandığını tahmin ettiği için telefonu açmamak gibi.

her insana verilen şans ona da iki verilir; açmadı mı, daha da aranmaz.
yüzde 77,96 ihtimalle iş üstündedir. *
GÖRÜŞMEK iSTEMiYORDUR. YALAN SÖYLEMESi iSTENMiYORSA, ÜSTÜNE GiDiLMEMELiDiR.
arayan kişiyle konuşmak istemeyen arkadaş.
tuvalette olan arkadaştır.
(bkz: hareket yapma kralını görürsün)
trip atan arkadaştır.
Asosyal arkadaştır.
kaplama alanı dışındaki arkadaştır.
arkadasına borcunu ödememiş olmasının, onu satmış olmanın, kazık atmış olup utanmanın arkasına sığınabilecek durum.
belki de görmeyen arkadaş. mutlaka altında bir şeyler vardır diye düşünmemek gerekir.
çapkınlık turlarında, kız arkadaşım arar korkusuyla sessize alınıp olay mahallinden uzak bir yerde bırakılan telefonun azizliğine uğramış arkadaştır.
sürekli olarak ödemeli aranan arkadaştır, canına tak etmiştir, kendince haklıdır.
şarj aletini kaybetmiş olan arkadaştır.
o sırada uyuyan arkadaştır,kulaklarının bol bol çınlamasıyla beraber uykusundan uyanmak zorunda kalır.
telefonu götüne sok titreşimi de açmayi unutma denilmesi gereken arkadaştir.
sevgilisi arayan şahsı kıskandığı için ve o deli sevgili mütemadiyen arkadaşın yanında bulunduğu için telefonu açmayan arkadaştır. kafasına sopayla vurulasıdır fakat kıyılamayandır.
belki de beyni yorgun, insanlardan zaman zaman uzak kalmak isteyen, konuşmaktan bıkmış şahıstır. üstüne gitmeyiniz.
ya bilerek açmıyor, ya da telefonu kullanamayacak kadar gerizekalı.

böyle bir kaç tane arkadaşım var. herifleri ne zaman arasam ulaşamıyorum. yani onları her aradığımda resmen içimden "açmayacak ama neyse, arayayım" diyorum. amk bu kadar piçlik olur mu?! herifleri arıyorum, 1 hafta sonra tekrar arıyorlar. "duymamışım, o sırada uyuyordum, telefonu kaybetmişim" vb. bahaneler sunarlar.

ve bunu tam da buluşacağımız gün yaparlar. konuşuruz "pazartesi günü buluşalım" falan diye. her şey hazırlar, buluşma saatinde telefonu açmazlar. 30 defa ararsın. 3 gün sonra "kanka işim çıkmıştı" derler. ulan göt herif, arayıp da "işim çıktı ben gelmiyorum" demek çok mu zor?!

bir keresinde yine buluşma günümde puşt bir arkadaşım telefonu açmıyordu. inat ettim, en az 40 defa üst üste aramışımdır götü. çünkü bilerek açmadığını biliyorum. yine de açmadı ibne. aradan bir kaç gün geçtikten sonra aradı. biraz ağzını yokladım, bilerek açmadığını kabul etti piç.

hayatım bu götlerle uğraşmakla geçti. aramıyorum amk artık. 1 defa çaldıracağım, daha da aramayacağım. neredeyse hiç bir zaman ulaşamıyorum bu ibnelere. bazen şansa bala açıyorlar. ama onlar açana kadar da sabrım taşıyor. elimde kalacaklar, o olacak.

yine sinirlendim...
size özel bir durum değildir her arayana aynı muhabbeti yapıyordur.
Kıçına tekme atıp yol verilecek olan bir arkadaştır.