bugün

en nefret ettiğim insan tipidir telefon açtın tamam konuştuk da konuyu niye uzatıyorsun kısa kes kapat zaten telefonla konuşmayı sevmeyen biriyim dır dır uzatıyor konuyu yüzüne de kapatamıyorsun arayan hele ki yaşça büyükse birde. saygısızlık olmasın diye kapatamıyorsun da.

benim istediğim konuşma şekli şu

-alo nasılsınız
+iyiyiz siz nasılsınız
-bende iyiyim
+peki azizim iyi günler corona var dikkat et
-sende kendine dikkat et azizim iyi günler

telefon kapanır.

böyle kısa konuşsa insanlar daha iyi.
Eğer yakın arkadaşsan ve kısa konuşuluyorsa,o karşıdakine değer vermedigini gösterir.Bu tarz insanla sohbetimi keserim direkt.
-Hmm, anladım. Hadi görüşürüz cümlesinden sonra başa dönerek;

+şeyler nasıllardı, şeyler diyerek kafa açmaya çalışan insandır.
Düşük tansiyonum ben konuşurken yorarım insanları amaa annemle konuşurken uzatmayı severim.
Yürek eriten, tansiyon düşüren, yoran insandır.
Sohbet, muhabbet, hal hatır, güldük eğlendik ama tamam artık.
Halâ, yaaa şey diyecektim, aa dur kapama bişey daha diycem, aa söylemeyi unuttum gibi nidalarla uzatır da uzatır.

Ama yapmayın böyle, vallahi enerji düşüyor, yoruluyor insan, kafa kaldırmıyor.
Hiç eğilip bükülmüyorum artım, " ben kapatıyorum, yoruldum " diyorum, ohhh sen sağ ben selamet!
Birde nişanlısı ile konuşanlar var. Adam 7 veya 8 aydır nişanlı yani bu zamana kadar konuşulacak ne varsa konuşmaları lazım öyle değil mi. Ama yok iş yerindeyiz ve o arkadaşa birşey sormam lazım 2 saat konuşur o telefon kapanmaz.
Aman aman aman uzak dursunlar.
Ayni konulari temcit pilavi gibi anlatirlar, insani biktirirlar.
asıl yoran kısmı; tam misafirlikten kalkmış, ama merdivende bi daha muhabbet açan konuk tavırlarıdır.
"Hadi madem selam söyle görüşürüz" cümlesini bekliyormuşcasına daha başka muhabbet açıp görüşmeyi sonlandırmaya engel olan, enerji hüpleticilerdir bunlar.
Hiç kendimi zor tutmam direkt hadi kapatıyorum der kapatırım. gerek yok aksiyona.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar