bugün

tam otobüs tıklım tıklımken, insanlar zaten terden bunalıyorken bir de bunlar çıkmaz mı adamın başına? cam kenarına oturmuş, almış eline telefonu, bağıra bağıra konuşuyor. biz dinlemek zorunda mıyız senin görüşmelerini? geçen biri arkamda oturuyor, taa köydeki teyzesini, dedesini aradı ya. sinirlenme de ne yap yani?
tanım:katil olma sebebidir.
ağızını bir eliyle kaparatak fısldama tonu ile konuşuyorsa mazur görülebilir.
eskiden telefonun yasak olduğu günleri özlemenin sebeblerinden biridir.Zira gecenin bir yarısı çalan telefonlardan, telefon muhabbetlerini dinlemekten sıkıldık.
bir yaşamışlığım;

dolmuş adlı ulaşım eziyetindeyim. arkamda çalan bir telefonun sesi beni gıdıklıyor. telefonu cebinden çıkarmasıyla artan ses beynimi tırmalarken açıyor ve sustu derken;

-.....
+heee geliyum.
-.....
+heee geliyum.
-.....
+hee, hee geliyum.
-.....
+hee, he, he, heee, he, heee geliyum

ve telefon kapanır...

düşünce özgürlüğüne inanıyorum, fakat;
o an bir düşünce suçu işledim, yargılanıyorum(zihnimde)

tecavüz ve adam öldürmekten...
yatak odası penceresini büyük bir vitrin olarak halka arz etmesi önerilesi kişidir.
sevgilisi ile tartışan ergen kıza bile rastlanır. ulan ayıp be arkadaş!

-vercen mi?
(bkz: KAPAT şU TELEFONU SENIN ECDADıNı SIKERÜN)
kullandığı operatörün sms paketlerinden bihaberdir.
yaşadığım bir olay:
otobüse binen adam cebindeki telefonu alır ve bir görüşme yapmaya başlar.zengin bir iş adamı edasıyla çok ciddi meseleleri gizliyormuş gibi yaparak gizemli bir şekilde konuşmasını sürdürürken,kulağına tuttuğu telefon çalmaya başlar.utançtan kıpkırmızı olan zengin adam(!) ileride ki ilk durakta inmek için kapıya yanaşır.gülüşmeler eşliğinde.taksi çevirecek herhalde.