1. 1.
  1950'ye kadar iktidarda kalmış, 1940'lı yıllarda imrahor kasrı ve daha onlarca tarihi binayı acımasızca, sırf osmanlı'dan kaldı diye yıkmış, zalim, nobran, nadan zihniyet...
  3 ... cryptic
 2. 2.
  bu zihniyetin sadece kağıthanede yıktırdığı eski eser sayısı 44 olup edirne'de 1921 yılında 344 olan camii sayısı günümüzde 41'dir.bu bilgilere inanmayanlara yrd.doç.dr. ratip kazancıgil'in (bkz: edirne mahalleleri ve yitirilen tarihi eserler)isimli kitabını gönderebilirim.
  1 ... imhotep
 3. 3.
  bu memlekette resmi eroin fabrikası kurduran rejimdir.

  http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=197304

  --spoiler--
  1912 yılında, Lahey Afyon Sözleşmesi imzalanıyor; eroin üretimi hemen hemen bütün dünyada ‘yasa dışı’ ilan ediliyor! Ancak Osmanlı Hükümeti, Lahey’e delege bile göndermiyor.

  Kurtuluş Savaşı’nın bitiminde, kurulan ismet inönü Hükümeti’nin kapısını bir Japon firması tıklatıyor. Ve Türkiye’de, eroin fabrikası kurmayı öneriyor. Böylece de 1926 yılında, Japon firmasıyla ortak, bugünkü Taksim Divan Oteli’nin yerinde, T.C. Uyuşturucu Maddeler inhisarı boy gösteriyor.

  Tüm dünyada yasak ama bizde yasal olan eroinin getirdiği kazanç ve ekonomik hareketlilikle, Türkiye bir anda, uyuşturucu cenneti olup çıkıyor! Bu kadarla kalmıyor iş.

  Hemen ikinci fabrikayı kuruyoruz! Eyüp’te, Haliç kenarına. Adı da çok hoş! Eczayı Tıbbiye ve Kimyeviye - ETKiM ! Hiç soluk almadan, üçüncü eroin fabrikası da boy atıyor; bu kez Kuzguncuk’ta.

  Adı da, ‘Türk Ecza-yı Tıbbiye ve Kimyeviye Şirketi- TETKAŞ’!
  --spoiler--
  ... onurude