bugün

sevilen kişinin gözlerinin içerisine bir kez bakmak yeterlidir. seven insan bakışıyla bile kendini belli eder.
en güzel "seni seviyorum" demek kelimelere dökülmeden yaşanandır aslında. o'nun dağılmış saçlarını ellerinle kulağının arkasına atmak bile ne "seni seviyorum" lara bedeldir. gözlerindedir o kelime, anlayana, değer kıymet bilene tabii sözümüz...
yanında yokken o dünyada yokmuş gibi davranmamaktır.
kocaman bir sarılırsın , üstünede en masum en sevi dolu şekilde küçücük bir öpücük en güzel yollardan biridir.
once tek kelime etmeden seni seviyorum demek istenen kisiyi, daha sonra da kendinizi soyup, banyonun kapisini acmaktir. sayet sizinle birlikte iceri gelirse dogru yoldasinizdir.
herkes arkasını dönüp gittiğinde onun yanında kalan siz iseniz. yeterlidir bazen.
ELiNi AVCUNUN iÇiNE ALIP, GÖĞSUNUN ÜZERiNE KOYARAK, DUDAKLARINA KÜÇÜK BiR ÖPÜCÜK KONDURMAK SURETiYLE GERÇEKLEŞTiRiLEN EYLEMDiR.
siz giderken onun ağlamasıdır, ya da o giderken sizin ağlamanız.
insanın içine içine bakan bir çift göz.
ancak gerçekten seven insanın gidebileceği yollardır.

(bkz: sevildiğini hissettirmek)
(bkz: telepati)
gerçekten seven insanın istem dışı bir şekilde zaten yapacağı şeylerdir.
(bkz: nefes bile almadan)
bunu becerebilecek bünyenin fikrimce hiçbir şey yapmasına gerek yoktur. ortada karşılıklı olan bir şey varsa farklı zamanlarda, farklı yerlerde bile sıcaklığını hissettirir.
gerçekten seviyorsan ve gerçekten seviliyorsan, kılını bile kıpırdatmana gerek kalmaz. aklından geçirmen yeterlidir. aklından çıkarmaman yeterlidir. çünkü karşı taraf hisseder. ister kutuplarda olsun, ister çin'de. hatta başka bi dünyadan da olabilir.

öte yandan aynı hayalleri paylaşmak ve bunu bilmek de 'seni seviyorum' cümlesini başka bir boyutta yaşatır. üstelik bu yol, bu cümleyi söylemekten çok daha fazlasını ifader eder birbirini seven ve bekleyen iki kalp için.

hatta bazen içinden söylerken bu iki kelimeyi sevgili mesaj atar 'evet biliyorum beni seviyorsun' diye. leb demeden çorumun antik kentlerini sayan sevgilidir bu. evlere şenliktir. hep olsundur.
biz susarız gözlerimiz konuşuruz işte o an karşındaki de sana karşı bir şeyler hissediyorsa seni anlayacaktır.
onun gözlerine bakmak ve onu görünce gülümseme moduna geçmektir.
susmaktır. başka yolu da yoktur. çay içilen abrdağın buhusuna sigara dumanlarını ekleyip sevgiliye mektup yazmaktır...

söylenecek çok şeyi olup söyleyememenin verdiği bir susuştur. başlanacak yerin bulunamamasıdır.
(bkz: özveri)
(bkz: fedakarlık)
(bkz: güven)
hiç olmayacak bir anda elinden tutup dudaklarını öpmek ve gözlerinin içine bakmaktır. yada göğsüne başınızı yaslayıp beline ellerinizi dolayarak sıkıca sarılmaktır. önünde yürürken geriye doğru bakarak size gülümsemesidir. salya sümük hasta olmuş aynadaki kişiye iğrenerek bakarken onun gelip size sizmiş gibi bakmasıdır.
sevginizi konuşmadan ifade etmenin yollarıdır.

"i love u" cümlesini anlayacak kadar ingilizce bilen bir sevgiliniz varsa önce gözlerinizden birini, sonra kalbinizi, sonra da onu işaret ederseniz tek kelime etmeden seni seviyorum demiş olursunuz. gerçi bu sizi biraz gudik bir pozisyona sokabilir ama aşk için değer dostlarım.
dokunmadan öylece kalıp sevgilinin yüzüne bakmak; kaçamak bakışlar ve tebessümle karışık bir utangaçlık ile...
bakıldığında görülen gözlerdeki parıltı, sevmek dahil her şeyi anlatır. sadece gözlerinin içine bakmak yeterlidir.
Çok zor bir durumdur. Bir erkek, karşısındaki kadının ruh halinide düşünmelidir. Her eylem işe yaramayabilir.

+Ayten al, sarı çiçek.
-Bu ne şimdi? Neden verdin bana?
+???!! *
bir kağıda "seni seviyorum" yazıp, bu kağıdı hatuna vermektir.