bugün

canınızın en sıkkın anında telefona gelen "herşey yoluna girecek" mesajı, gün sonunda telefonda en sevdiğiniz şarkıyı size dinletmesi. siz telefonda sizden uzakta şarkı dinlettiğinşi sanırken yolda şak diye karşısına dikilmesi....
karşıdaki anlamazsa naapacaz?
meşaz atmaktır. eğer liseliyseniz çaldırsanız da oluyor.
(bkz: ses kaydı)
iyi bir öpücük herşeyi belli eder. ne olduğunu da niyetini de.
(bkz: gözler kalbin aynasıdır)
yolu molu yok bunun
alırsın kollarına
gerisi mi
ne sen sor
ne ben söyleyeyim.
güzel.
ben yaptıklarımla sevdiğimi gösteririm. anlamak isteyen ister şeklindeki söylemlere gerek yoktur. seviyorsan seviyorum demelisin. hem gizemli hallere, çiçeğe böceğe, fazla enerji harcamaya da gerek kalmaz. kasmamak gerek.
gözler yeter efenim.
gerçekten seven insanın anlatmayı başaracağı yollardır. aşığım ben diye kendini parçalamak, zırlamak, psikolojik bir rahatsızlık düzeyinde kıskanmak, rahatsız etmek, burdayım ben burdayım iğrencim ama acayip tutkunum değildir. çünkü bunlar sevmek değildir.

sevmek okşayım derken burnunuza bir güzel dirsek gömülmesidir. sarılayım derken kolunuzun burkulmasıdır. illa şiddet içermesi gerekmiyor elbette* seven kişinin kokunuzu içine çekip "çok şükür" diye belli belirsiz mırıldanmasıdır.

seni seviyorum demeden sevmek, karşınızdaki acı çekiyor ise onun kadar acı çekmek gözyaşı dökmektir. sabahın 6 sında kış günü yollara düşüp işe gitmeden 5 dakikalığına görülmenizdir. başbaşa kalmak için canınızı verecek duruma gelmenizdir. kütüphanede atılma pahasına sandalyenin üzerinde neredeyse sevişmenizdir. annesini anneniz kadar sevmektir. babasının size içtenlikle kızım demesidir. kardeşinizi emanet ederken aslında "seni seviyorum ben" demenizdir. o seviyor diye bulunulan her fırsatta ona zeytinyağında biberli domates yapmanızdır. bakımsızlıktan geberirken "çok güzelsin" denmesidir size. tırnağına batan bir iğnenin sizin yüreğinize batmasıdır. henüz tanıştığı tonla insanın arasında sizin için "benim nefes alma sebebim" demesidir.

seni seviyorum demenin en güzel yolu her ne olursa olsun elinden tutup gözlerine gülmektir. hayatta diğer yarısını bulabilmiş insanların başaracağı yollardır. başaramayanların vay haline...
susup koskocaman sarılır, koklarsın.
gerçekten seviyorsan ve seviliyorsan anlamıştır çoktan rahat ol. eğer bir hödük değilsen ve hala anlamamışsa dikkat etmediğinden yani sevmediğindendir.
tensel temas..
bakmaktır.
kelimesiz olmaz arkadaşım o öyle romantikliğin anlamı yok, karsındaki uzun süreli sevgilin değilse eger yok gözlerine bakarak yok saçlarını okşayarak olacak iş değildir sevgili o sözleri duymak ister her ne durumda olursa olsun.
bitter çikolatamı paylaşmaktır benim için.
çok basittir. iki kelimeyle seni seviyorum dersiniz olur biter. zaten tek kelimeyle seni seviyorum denmiyor.
aslında çok cesaret gerektiren bir davranıştır. herkes bu deliliği yapamayabilir.
arkanı dönüp gidersin. bilirsin çünkü senle olmayacak bu iş. seversin. uzaklaştığın her adımda akıttığın bir gözyaşı damlası ona olan sevginin ispatından başka birşey değildir.

seversin ama gidersin çünkü bilirsin olmayacak...
sevgilinin avuç içini öpüp, gülümseyerek gözlerinin içine bakmaktır.
tek el ile amuda kalkıp, ıslık ile bir serdar ortaç şarkısı olan karabiberim'i çalar iken ağzındaki leblebi tozunu püskürtmektir. * *
bir bakış, bir dokunuştur. yanındayken gülümsemek, ellerini öpmek, mis kokusunu içine çekmektir tek kelime etmeden seni seviyorum demenin yolu.
bir kağıda ''seni seviyorum'' yazar, verirseniz; hem tek kelime etmeden seviyorum demiş olursunuz, hemde karşıdaki ''ya bu napıyo ne edio'' diye düşünmez hemen anlar. * *
(bkz: düz adam)
ona bakarken gülen gözler.
elini alıp kalbinin üstüne koymaktır.