bugün

marcel proust tarzında uzun cümleler kurularak bir hayli ayrıntılı ve hisli olanları yazılabilir.

"vapurdan atladığında yaşadığı heyecanın sebebinin hafif sendeleyip denize düşmesine ramak kalmış oluşu mu yoksa yolculuk boyunca karşılıklı oturup da gülen gözleriyle tanıştığı yabancının minik tebessümü mü olduğunu kendi bile bilememsine rağmen, arkasından gelen "merhaba" sesi kalbinin bir serçenin bir insanın elleri arasındaymışçasına çırpınışları ve ürkek kalp atışlarını taklit edercesine atışına sebep olmuştu, biraz umut ve biraz korkaklıkla."
şişman ve kokuşmuş sözlük kaşarı ve ezik sevgilisi evlendiğinde kadın başkasından hamile olduğunu itiraf etti, erkek onuda kabullendi, zavallı sonuçta ve sözlükte bir aşk daha mutlu sona ulaştı.
ve sonunda el ele öldüler..
çok klişe olacak ama;

onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine.
(bkz: dostum tek cümle demişsin ama bu roman)

'' saçları o kadar biti$mi$ti ki, kafalarını iyice yanyana getirdiler ve kenan ba$ının sağ tarafından bastırdığı silahın namlusunu ate$ledi.''
ahhh boşaldım.
"iki bira kap gelirken, mısır patlattım dizi başlayacak birazdan."
(bkz: HELEN KELLER iLE EVLENMEK)
"evlilik aşkı öldürürmüş benimle ölür müsün?" 3 çocuk, bahçeli ev.
hem bitecek hem de mutlu mu olacak. öyle aşk mı olur la.
ve seviştiler...
ve göz kapakları adama ağır gelmeye başladı, azrail selamını vermişti adam selamı aldı ve biricik aşkının yanına gitmeye hazırdı, mutluydu.
Ve yaşlı çift yastığa başlarını koyduklarında ilk günkü gibi birbirlerinin gözlerinin içine son kez sevgiyle baktılar el ele sonsuzluğa adım atmışlardı..
"üzerinden yıllar geçtiği halde daha dün gibi hatırladığı ağaçların arasından süzülen gün ışığının aydınlattığı evinin manzarasına, pencereden ona bakıp gülümseyen ve el sallayan bir çocuğun eklendiğini farketmesi tüm o yaşadıklarını bir anda unutuvermesine neden olmuştu."
" evet. "