bugün

malum ülkede yaşanan durumdur. kaldıki siyaset yapmak icin tek bir kitap okumakta yetmez savundugun ve karşı çıktığın düsüncenin 10larca kitabını okuyacaksın, tarih bileceksin vs.
ama bizim ülkede herkes siyasetci mk herkes. sağcısı ne adam gibi sağ siyaset yapar solcucu ne sol siyaset. bir tayfa biz müslùmanız siz çìplaksınız, kafir din düşmanlarısınız namussusunuz der. dier tayfa biz içiyoz sex yapyoz sizene cooluz biz sizi gidi yobazlar diyor. hayatında facebookta mensup oldugu siyasi partinin direktifleriyle ilerleyen tek referansı bu olan adamlara simdi kalk ülkeyi ileri taşı mı diyeceksiniz. dolar olmuş 3 tl. sucu herkes kendinde arasın. sikeyim böyle isi. olan garibana oluyor bizler gibi.
klavye ve facebook siyasetcileri iş başında. herkesin işi gücü siyaset olmuş. ya sen doktorsun ya da mühendis elbet bir görüşün olacak ve sende bu görüşü okuyarak belirleyecek seçimde oy kullanacaksın bekleyeceksin. ya sırf hemşerin diye oy veriyorsun gerçi. siyaset dedigin ülke kaderidir. herkesde siyaset yapar oldu. 10 yaşından ölüme kadar.
en nefret ettiğim şeydir bu benim, çok şükür vatan sever insanlarız fakat geçtiğimiz günlerde bir tane pkk savunucusu üç tane ülkücünün aklını uçurdu kız yaptığı ve söylediği her şey de kaynak gösteriyordu o ülkücü kızlarda kulaktan duyma bilgileriyle kıza kafa tutmaya çalısıyorlardı, kız tek başına alt etti hepsini, görüşünü savunmuyorum fakat bilgisine hayran kaldım.
Kocişiyle kahvaltı fotoğrafi paylaşip duran gerizekali kezbanlarin yeni aliskanligidir. Ya arkadas sen git kocişinle gez,toz. Gerizekali kezban sen siyasetten,gundemden ne anlarsin, diyecem ama anlarlar mi ki?