bugün

Normalde Tek başına yemek yemenin bile canını sıktığı bünyeleri hüzünlendiren eylem.

O sadece kendi çatal,kaşık seslerini duyduğun sessizlik insanı üzüyor. Allah kabul etsin, afiyet olsun diyecek birini bulamamak...
Hayallerimi süslemiştir.

Önünüzde enfes bir sofra olduğunu düşünün sadece siz yiyor sunuz o yüzden rahatsınız harika bir his.
ilk defa bu sene tattım tek başına sahur ve iftarı. iftar neyse de sahur çok fena.

Yediğine yiyeceğine pişmansın. Erkenden hazırla, ye, kaldır. Gecenin ortasında. Ortamdaki tek ses davulcu.

Can sıkıcı yani.
Üzücü bir hal. Kardeşim. iftar çadırlarına git. Orda daha rahat edersin.

Allah selamet versin.
Çorbayı içip bi sigara yaktıktan sonra üff annem ne yemekler yapmıştır şimdi kim bilir demek.
ramazan demek, huzur demek. ramazan demek misafir kalabalık demek. bir misafir Davet et yanlız geçirme iftarını.
Bende de olan durum.Can sıkıcı fazlasıyla ama yapacak bir şey yok.
görsel

Herkes için geçerli değildir. Küçük mimi ile beraber yapacağız. Sen kayıp mı oldun sen gel gel.
(bkz: tek başına iftar yapanın sahuru kalabalık olur)
Tadı tuzu eksiktir.
Alışkın olduğum durumdur.
Yalnızlık en büyük servettir. Sakin kafayla yemeğini yemiş olursun iyi tarafından bakalım.
Olayı o kadar romantikleştimeye gerek var mı bilmiyorum.

Benim genel olarak başıma gelendir. Çok da şey bişey değil. Mesela şuan yemek yok kalkıp yemek yapacağım bu daha travmatik geliyor bana.

Yiyecek yemeğin içecek suyun varsa gerisini dertten sayma.
Bayat ekmek köftesiyle ödüllendireceğim kendimi bu akşam. Çok keyifli oluyor lan tek başına iftar açmak.
Günün acı olaylarından biridir. Evet.
Üzücü bir olay olsa da, eğer iftar yaptığınız yer havadar ve açık ise, şöyle yeşillik vs bir alan ise, yalnızlık sıkıntı vermez. Kuş sesleri ile iftar ederseniz.
tek başına içmek daha dokunaklıdır.
Keyifsiz bir olaydır. Sevmiyorum. Evet.
güncel Önemli Başlıklar