bugün

önce sevgili ne demek kısaca tanımını yapalım. kişiye göre değişkendir ama genel olarak; yanındayken bile özlenen, birçok şeyden öncelikli olan, yanında sonsuz huzur duyulan, tarifsiz mutluluk kaynağı, insanın içini yakan sıcaklıktır sevgili.
sevgili koşulsuz güven duyulandır...

evet güven duyulan !!
zaman içerisinde her türlü özelini, kalbini, ruhunu açıp sana en ufak bir kötülük yapacağı aklına bile getirmediğin sevgili...

işte herşey güllik gülistanlık giderken. veya sen öyle sanıyorken. bu sevip sonsuz güvendiğin insan; içten içten, sana çaktırmadan. meğer hiç akla gelmeyecek acaip planlar peşine düşebiliyormuş.

geçen gün gazetede hayretler içinde okuduğum. bu kadarı da fazla artık, bu nasıl bir hasta ruh halidir; pes dedirten haber vardı.

***cep telefonundan sürekli tehdit edilen genç kız. en sonunda çareyi savcılığa şikayet etmekte bulur. yapılan takip sonucunda; tehdit eden kişinin sevgilisi olduğu ortaya çıkıyor !!!

orada dur işte...
peki neden ???

efendim erkek kişisi tehdit etmiş. çünkü onu çok seviyormuş. bu tehditlerden sonra
haberi yokmuş gibi devreye girip; sevgilisini aslında var olmayan bu sapıktan kurtaracakmış. böylece onun gözüne bir kurtarıcı bir kahraman olarak girecek. daha
çok sevmesini sağlayacakmış...

miş miş, muş muş...

şimdi ruh hastalığı diyeceğim ruh hastalarına bile hakaret olacak. onlar aslında zeki olurlar aynı zamanda. bu salozun yaptığı resmen su katılmamış ahmaklık...
bizim oralarda bir laf vardır. büyüklerimiz buna benzer durumlarda pek kullanır...

""dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak""
bu tip zorbalıkları sevgi adı altında anıyorlar ya... ne denilebilir ki... sevgi böyle marazi birşey değil, olmamalı. en basitinden ısrar bile itici olabiliyor ikili ilişkilerde hele bu tip sapıklıklar hangi akla hizmet yapılır anlayamam.
böylelerinin savunması şudur: "sevdiğim için yaptım.." yapma len yapma, sevme de...
tabiri caizse siklenmemelidir.
hemen kendisi hakkında cumhuriyet başsavcılığına suç duyurusunda bulunulması gereken sevgilidir.
çıplak fotolarını nette yayınlayacağım yada videoya aldım seni internete vereceğim tarzında yapılır genelde bu tehditler.havlayan köpek ısırmaz deyip boşvereceksin abi.
tehdit ediyorsa bi şey yoktur boşa nefesini harcayıp canınızı sıkıyordur ama susuyorsa ve bu tehditi kullanabilecekse işte o zaman işin rengi değişir.