zamanında tecavüze uğrayıp ailesiyle yaşamaya devam eden, çoğu kişiye tecavüze uğradığını söyleyemeyen, kendisini ezilmiş hissedip hayatının anlamı, o çok değer verilen namusunu, herkesin büyük olay olarak gördüğü bekaretini kaybetmiş kadına değer verip evlenmektir.

bu kadının bekaretini kaybettiğini öğrenen erkek tarafından, sevdiği taktirde saygıyla karşılanmış bir tutum olarak görülür. ancak kimileri tarafından 'patlak' demek kolaya kaçmak demektir. örneklersek; bir erkek kör kütük aşık oluyor, ancak kızın bakire olmadığı öğreniyor ayrılıyor toplum yargılarından. kız sonra başkasıyla evleniyor. peki o başkası nasıl bir insanmışta evlenmiş? o da müslüman değil mi? demezler mi senin annen zamanında samanlıklarda sevişirken günah değildi de kızın başına istese de istemese de bir şey geliyor sen onu aşağılayıp, yadırgıyorsun vs.

kısaca; insanın başına her şey gelebilir. ancak bu demek değildir ki kaşar tabiri onlar içindir. aşmak lazım. yarın bir gün kızınız olacak başına bir şey geldiğinde aynı şeyi yaşasın ister misiniz? hiç sanmıyorum.
(bkz: gamze özçelik in yuva kurması)
hayatında talihsizlik yaşamış bir kızla evlenmektir. *

anuna koyayım kime ne o tecevüze uğramışla evlenmiş, o bakire olmayanla evlenmiş, helal olsun buna bakireyle evlenmiş falan filan. lan evlilik bu kadar basit mi be? seven evlenir, hristiyansa da evlenir, tecavüze uğramışsa da, yeterki sevin, sevilin.
birini seviyosanız ve evlenmek hayat görüşünüze aykırı bir kurum değilse , o insanla aranızda önemli bir anlaşmazlık yoksa yada yalancı hırsız ,karaktersiz vs değilse evlenirsiniz. tecavüze uğrayıp uğramadığı evlenme kararını etkileyecek bir neden değildir. evlenerek o insana lütufta da bulunmazsınız. böyle ağır bir travma yaşamış bir insan birtakım psikolojik sorunlar yaşayabilir evlenecek kadar seviyorsanız zaten üstesinden gelirsiniz. burada açılan başlık biraz tecavüze uğrayan kızla evlenmeyi aşağılar gibi geldi bana. ya da ne bileyim erkek evlenerek kıza bir lütufta bulunurmuş gibi bir koku aldım. o yüzden bu tip başlıkları tasvip etmediğimi belirtmek için yazıyorum bu entryi.
erdemli kişi eylemidir.
görmekten, duymaktan, söylemekten ve söylenmesinden bıktıysam da iki kişiyi ilgilendiren meseledir. mutlularsa sorun teşkil etmeyecek birliktelik, her halükarda da üçüncü kişiye dışkı yedirecek ıvır zıvır-dır.
muhtemelen doğru düzgün bir cinsel hayatı olmayacağını bile bile bir kızla evlenmektir. en azından evliliğin ilk yıllarında, güven oluşana kadar, tecavüzün yarattığı yıkımlar geçene, hafifleyene kadar.
"oğlum akıllı ol, bu zaten patlak, çak gitsin" mantığındaki sığ beyinlerin algılayamayacağı kadar derindir o erkekteki sevgi, öyle sinemada el ele tutuşarak patlamış mısırla beslemeye benzemez. el ele tutuşmak bile gariptir, boş bulunduğu her an dokunduğunuzda ürperir, gerilir.
velhasılıkelam, maalesef böyle hayvanlar olduğu sürece, tecavüz "tecavüzcü coşkun" ve "nuri alço" karakterlerinde karikatürize edildiği sürece sayısı artacak bu kızların ve böyle aşkların...
çok anormal olmayan bir durumdur.
zira bekaret'e önem vermek demek, toplumumuzun bir kesiminde algılandığının aksine evleneceğin kişinin "saf" olmasını, modern hayat'ın-batılılaşma özentiliğinin getirdiği ahlak yozlaşmasına uğramamış, tabiri caizse kucak kucak gezmemiş birini istemek demektir.

bunun yanında, kendinden daha güçsüz bir insan'a-bir kadın'a, isteğinin dışında birşey yapan-tecavüz eden kişinin ise işkence edilmeden infaz edilmesi bile bahsi geçen yaratığa ödül olur.
olması çok zor ihtimallerden bahseder gibi açılmış bir başlık.halbuki günümüzde 'tecavüze uğrayan kızla evlenmek' çok normal çünkü tecavüz o kadar normalleşti ki (ki normalleşmeden önce de öyle bir kızla evlenmek gayet doğal bir durumdur.) baba kızına,amca,dayı,yeğenine,kuzen kuzene,komşu çocuğu kıza,sokaktan geçen adam sokaktan geçen kadına,parkta oynayan çocuğa,okula giden çocuğa,kundaktaki bebeğe,... tecavüz öyle bir hal aldı ki.kendini bu olaydan koruyabileni taktir etmek gerekir.buraya bu entryleri yazan-yazamayan sayın erkek arkadaşlar;bu kadar çok olay oluyor ama hiç birinin sizinle yada yakınınızla alakası yok di mi? kaldı ki erkekler bilinçli yapıyor birşey olmuyor da kadınlar istemedikleri halde hayvanca böyle birşey başlarına geliyor ama hala;
-öyle cız bi kızla evlenir misin
-hayatta evlenmen olm ne işim var
buna benzer birçok konuşma eminim kendi aralarında geçiyordur.
bu kızı suçlamak yerine * onun dünyanın en iğrenç suçlarından birinin mağduru olduğunu kabul etmektir.
her şeyden önce onu bir insan olarak görmektir.
tecavüz eden masum da suç kızda mı yani.. (bkz: tecavüz eden adamla evlenmek)
tehlikeli olanı; tecavüz eden erkekle evlenmek.
(bkz: kız eskisi)

yanlış anlaşılmasın editi: evlilik dışı bekaretini kaybetmiş kızlara geçmişte halk arasında verilen isimdir kız eskisi (ben de ilk duyduğumda çok şaşırmıştım). bakire kızlarla aynı vitrine çıkamazlar, defolu ürün reyonuna layık görülürler. çevrede düşkün, az buz kusuru olan, veya çok fukara olduğu için evlenemeyen gençler talip olur genelde bunlara.

yalnız burada çok dikkat çeken kısım şudur, kızı aile dışlamaz ve sahip çıkar, aile sahip çıktıktan sonra da bi şekilde kendine toplumda yer bulur kızcağız.
çok normal br eylemdir.netice itibariyle fatmagül'ün suçu ne ?
Tecavüze uğrayan herhangi bir kişiyle evlenmektir.Karşı cins olmak koşulu ile.
her kişinin kaldıramayacağı eylem , zordur .
Bu vahşete maruz kalmış kızın hiç bi suçu yoktur. Evlenmek de normaldir.
bakire olmayan bir kızla evlenmekle eş değerdir.
arada ki tek fark tecavüze uğramış kızın psikolojisi bozuktur, güveni zedelenmiştir.
bekaretini kendi isteğiyle değil zorla kaybetmiştir, zordur bunu kabul etmek.
ona insan gibi davranacak ve yaşadıklarını hissettirmeyecek biri ile evlenmesi şarttır.
tecavüze uğramış bir kızla evlenmek yürek ister, anlayış ister.
tamam, toplumun değer yargıları bir tarafa. peki kız napsın? ölsün mü? toplumdan dışlansın, insanlardan dışlansın, hayattan dışlansın mı?

eğer birilerinin toplumdan ve hayattan dışlanması gerekiyorsa o da tecavüz eden kişi/kişilerdir. hem de öyle 2-3 yıl ile kurtaramayacak kadar ağır cezalar verilmelidir.

kızlık zarını kutsal sayan zihniyet önce kendi uçkuruna sahip çıkmalı. namus anlayışına en çok önem gösteren biz erkekler, öncelikle namusun nerede olduğunu, nerede başladığını ve bittiğini iyi anlamalıyız.
bekaret çok dertse görüşüm şudur;
aşkı tatmadığından bakiredir aslında.
adi uzerinde tecavüz'e uğramış seviyosan neden olmasın geçmişi umrunda olmadan seveceksin sende.
herkesin yapamayacağı kadar erdemli bir davranıştır.
söz meclisten disari,gözlemliyorum..,bekaretini kaybetmis olan bazi kizlar,ciktiklari erkege " ben senden önce bi boklar yedim,bi herifin altina yattim bakire degilim ama beni seveceksen böyle sev demezler..diyemezler.." bunun yerine "ben daha önce tecavüze ugradim ,zor günler gecirdim... ama hayata seninle tutundum" ayagina yatarlar.. herkese kanmayin arkadaslar.
bu bir sorun değildir. ama bir kızın tecavüzcüyle evlenmesi sorundur.
namusun iki bacak arasında olmadığına inan kişidir. kalbi temiz olsun insanın yeter.mutluluğu nerede, kiminle ve ne zaman bulacağımızı bilemeyiz.