bugün

Şu anki uygulamaya göre, TCDD'nin internet sitesi veya telefonu ile bilet almak isterseniz ve cinsiyetiniz kadın ise, oturacağınız yeri seçme hakkınız yok. bilgisayar sizi bir önce bilet alan kadının yanına veya tekli koltuklardan birisine atıyor. "şurada oturmak istiyorum ben" diyemiyorsunuz veya erkek-kız arkadaşlar, sevgililer, biletlerini yanyna alamıyorlar. devlet buna izin vermiyor.

ötesi var mı? devlet'e mi kaldı kadının yerine düşünmek, doğru kararı vermek. nasıl insansınız lan siz?

sonra bir şey dendi mi: "aman şeriat gelicek diye korkan kemalist", "şeriat gelcek dimi ahıhı".

bu ne lan o zaman?! böyle uygulama normal devlette olur mu? bu ancak bir şeriat uygulamasıdır, yobazlığın uç noktasıdır, normal bir devlette olamayacak olandır ve bunu savunan herkes gözümde düşmanımdır, köpektir.

http://sozcu.com.tr/kadin...a-bir-sok-da-tcddden.html
çoğu bölgesel tren de herkes boş yere oturduğundan ve hızlı trenlerde de sistemli bilet rezervasyonu imkanı olduğundan boşa çıkan saçma bir haberdir.
toplu taşıma araçlarında gayet modern görünümlü tiki kırması muhtemel kemalist sarı kafaların, yanına oturan orta gelirden bir bünyeye karşı attığı o iğrenç bakışlar ve rahatsız oldum ben havalarından sonra veyahutta yine buna benzer toplu taşıma araçlarının genelde ön bölümünde ikamet eden içten topuzlu başı kapalı kitlenin de benzer şekilde yanında oturan ya da bulunan pipili güruhtan rahatsızlık duyması neticesinde bizlere gösteriyor ki tcdd güzel bir iş yapmış, gereksiz kadın dırdırından tüm yolcuları kurtarmıştır..

modernitenin elden gittiği yok, haremlik selamlık bir durum da söz konusu değil.

tüm suç o dişi güruhundur abicim..
işgüzarlıktır.
yanlız benim burda kızdığım en çok kadınlar.
ister toplu taşımada, ister diğer aktivitelerde kadınlar erkek yanında oturmaktansa ayakta kalmayı tercih ediyor. var böyle tipler.

bak kadın arkadaşım, yanıma oturanı sikmiyorum ben, bana sapık muamelesi yapma.