bugün

tayyip'in kendini her zamanki gibi padişah sanmasıdır. halit çıkışta fena gülmüştür buna :D
tanım: ne ayarı amına koyim ayar nerde?
"sen başbakanı canlandırıyorsun, demokrasiyi nasıl bilmezsin ?" şeklinde karşı ayarla ezilecek ayardır.
Lisedeki ibne hocanin verdigi ayarla esdeger. Tabi ayar denilebilinirse. Asil ayar Turk gencinin Tayyip e verdigi ayardir. Gozunuz ayar gorsun koclar.
"sen süpermen'i canlandırıyorsun nasıl uçmayı bilmezsin?" gibi bişi yazacaktım sonra halit ergenç geldi aklıma;

beter olsun!
şakaysa çok komik gerçekse daha da komik olan olay. kendisini padişah sanan bir başbakanın bir sanatçıya verdiğini sandığı ayar.
(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
Acaba necati şaşmaz' a " sen polat alemdarı ı oynuyorsun konuşmayı nasıl bilmezsin" dedi mi ? şeklinde bir soruyu akıllara getiren ayar!
(bkz: ben konuşmadım kuzenim konuşmuş)
ayar değildir zira muhteşem yüzyıl dizisi türkçe çekiliyor.osmanlıca değil. haliyle dizi oyuncularının osmanlıca ile ilgili bilmesi gereken bir durum yok.

ayar arayanlar disk genel sekreterine bakacaklar. kadıncağız ayarın kralını vermiş başbakana. ki zaten sonrası herkesin malumu. kendini kaybedip hakaretlere başlayınca bizatihi kızı ve partililer tarafından olay yerinden uzaklaştırılmış.

ayar böyle olur. adamı kudurtur.
acınacak haldesiniz ibişler.

(bkz: akp lilerdeki önü alınamaz laf koyma çabası)
Halit ergenç'te bu oyunun bir parçasıdır.
Bunlar gibi,
http://galeri.uludagsozlu...nç-e-verdiği-tarihi-ayar/
bu konuşmadan sonra Halit Ergenç şöyle düşünmüş olabilir:
'' Sende başbakansın ama milletini nasıl yöneteceğini bilmiyorsun, milletinin isteklerinden bi habersin Diyemedim ya la, arkadaş yanındayken diyemedim ya ben bunları.''
memleketi için hayırlı bir halt yemeyen bir adamın yaptığıdır. bu kadar sığlık bu olsa gerek.
yüzyılın ayarıdır. halit ergenç sakallarını kestirmiş tövbe etmiştir. hey allah'ım ya.