bugün

ayran dönerden önce gelir açsındır bir yudum alırsın yarıya iner neredeyse sonra döner gelir biraz acı ve ekmeğin etkisi ile ayrana devam edersin ki aynı anda bitirmek zordur.
birde bunun restoranda yada kafede yemek söyledikten hemen sonra açılmış olarak getirilen kola yada bira versiyonları vardır insanı çileden çıkarır.
amerikadaki gibi sınırsız içecek olanağı sunularak önlenebilecek durum. ikeada örnekleri vardır menü alırsın içecek sınırsızdır rahatça içersin biterse bir bardak daha alır yemeğini bitirince kalkıp gidersin.
çiğ köfteyle ayranı aynı anda bitirebilmek kadar mühim değildir.
Üniversite yıllarından kalan bir mirastır.
yetenek işidir. Her insan aynı anda bitiremez...
Türklerle alakası yok. Fakir olan her insanın yapacağı eylemdir.
türk yetenekleri top 10`da 3 numara.
(bkz: türklere özgü davranışlar)
bu topraklara has, itidal ve iktisat sanatıdır.
--spoiler--
Ayran milli içeçeğimiz ise; dürümün son lokmasıyla , ayranın son yudumunu denk getirme çabası MiLLi MÜCADELE olsa gerek.
--spoiler--
Klasik Türk hareketidir. Bunun Amerikan versiyonu ise bir hamburger ile iki büyük kola içmektir.
cücük beyinli millet aya gider. bizim millet o kadar zeki ama aldığı eğitimden mi eğitimsizlikten mi fikir yoksunudur gider döner ekmek ayran muhabbeti açar. açtığın muhabbeti sikeyim derdim de diğer muhabbetler bundanda kötü.
eskiden katı sözlükler vardı. böyle saçma muhabbetleri açanları uyarmadan uçururlardı. çok katılar diye şikayetçiydik. şimdi nerede o yöneticiler diyoruz. uludağ sözlük bitmiş biz hala birşeyler olur düzelir diye gereksiz bir bekleyişteyiz.
ben bunun aksine döneri önce bitirip ayranı artırmaya özen gösteririm. öyle daha güzel oluyo valla bak bi deneyin.
bir türk içatıdır. ben mcdonalds da kola ile hamburgeri bir anda bitiren baba yiğit görmedim daha.
yarım ekmekle pek te denk getirilebilir. asıl marifet tüm ekmeğin son lokmasını ayranın son yudumuna denk getirmektir.
Ben türk degilim o zaman, Benim ayranim hep önce biter. Aynı anda bitirene tebrik edilmesi gerekir.
türk olunduğuna delalettir.
hiç bitmeyen geyiktir. yeter amına koyim ya. ne pis bir muhabbetmiş bu.
bir türk gerçekliğidir. iki lafı bir araya getiremez ama bu ikisini bir araya getirir ve orantılı götürür, buna da türk denir.
çok büyük bir yetenek gerektirmeyen gayet normal bir durum.
çetrefilli hesaplamalarla uğraşılması gerekir.
müziğe başlaması gereken insandır. (bkz: metronom)
"et döner ile olmazmı" sorusunu akıllara getiren cümledir.
herşey mümkündür*
bide şu var
(bkz: çay ve sigarayı aynı anda bitirebilmek)
übermensch işidir o kadar zor bir şey.