bugün

tatlı krizine giren ve o sırada tatlı bulamayan kişiye öneriler.
(bkz: hakkı)
glisemik endeksi düşük gıdalara saldırın -erik,yeşil elma, yoğurt, peynir, fındık, fıstık, ceviz vs.- ama "ben tatlısız yapamam birader!" diyorsanız tahin helvasından 3,5 inçlik bir parça tüketebilirsiniz.
Hala "çikolata -veya tatlı- verin bana!!" diye kükrüyorsanız, 5 km koşmak şartıyla afiyetle tüketebilirsiniz.
Tulumba tatlısı veya halka tatlısı alınarak kriz bir müddet bastırılabilir. Hem fiyat olarak ucuz hem de iş görür.

Ikisi arasında kararsız kaldım ikisini de aldım.

görsel
Ablacim bu ne bogaz bitirdin bizi ya.

Nerde yemek orda essy.
Yapılır mı bu beee..
halka tatlısı mı?

kerhane tatlısı o *
Fıstık ezmesi ve muz.
Üstüne tarçın.
alternatif çözüm deyip şekerin dibine vuran çözümlerdir. alternatif olacaktı. şerbet olmayacaktı mesela. hani, ne oldu o iş?
Sevgilimi ısırıyorum.
Şuraya elit bir tatlı yazayım da fakir olduğum belli olmasın.

(bkz: waffle)
maden suyudur.
tatlı krizi -özellikle de çikolata- vücuttaki magnezyum eksikliğinden meydana gelir. vücut bu eksikliği gidermek için magnezyum deposu olan çikolatayı arzular, maden suyunun içinde de bol miktarda magnezyum bulunduğundan bu arzuyu dindirmek için çikolata yerine maden suyu tüketmek daha sağlıklı bir alternatif olacaktır.
Tatlı yemek.
Gün içinde sıklıkla Karşılaştığım durum. O kadar tatlı ihtiyacı duyuyorum ki, küp şeker yediğim bile oldu.
Az evvel yine baş gösterince mutfağa koştum vee karşımda halka ve Tulumba tatlısı.

görsel
(bkz: alternatif)
Tatlı yemek.
tatlı krizine girmemek .
En yakın Tatlıcıya gidip künefe yiyorsunuz bu kadar.

görsel

Pat diye gelen kriz, bir türlü bana gelmeyen sen...
Ben bundan yiyorum, dağ domatesi. Tatlı krizini tatlıya bağlayan tatlı.
görsel
Doktora gidip insülin direncini kontrol ettirmek.

Tatlı krizi diye bişey yok ulan şunu sevimlileştirmeyin. Nerde bi kezban görsem tatlı krizinde.

Hastasınız haberiniz yok.
bi bok yok burda kesme şeker kemiriyorum. allah bildiği gibi yapsın essy seni.
ben her yemekten sonra tarlı krizine giriyorum, çikolata yiyorum geçiyor.

siz olayı farklı bir boyuta taşımışsınız. enteresan.
Kesme şeker yemek değildir.

Kesme şeker yemekten beygire dönmüş arkadaşlarım var benim*
Küp şeker.
(bkz: tatlı yiyin)