bugün

Bilimsel araştırma ve hesaplamalara göre evrenin yaşı yaklaşık 14 milyar yıl; dünyanın yaşı ise yaklaşık olarak 4,54 milyar yıl olarak belirlenmiştir. eğer şu anda içinde yaşadığımız dünyayı ve takvim sistemini ele alırsak içinde bulunduğumuz gerçek tarihin aslında 2021 senesi değil 5221 yılı olarak kabul edilmesi gerektiği neticesine varıyoruz. Bunu son derece önemli bir tartışma konusu olarak görüyorum, şimdiye kadar kimsenin bunu fark etmemiş ya da itiraz etmemiş olmasının gerçek anlamda büyük bir talihsizlik olduğunu düşünüyorum insanlık tarihi adına. Bilindiği gibi uluslararası takvim olan miladi takvime göre milat yani sıfır noktası Hz isa nın doğum tarihi kabul edilmiştir fakat bu objektiflikten bilimsellikten ve nesnellikten fazlasıyla uzak göreceli ve hatalı bir kabuldür; çünkü tüm dünyayı ilgilendiren uluslararası bir takvimin başlangıç tarihinin yani miladın bir insana göre belirlenmiş olması akla mantığa bilime uygun bir kabul ya da doğru bir karar değildir. Tüm dünyaca gerçekliği kabul edilmiş, bilimsel hesaplamalara göre en doğru ve en gelişmiş takvim olan miladi takvimin milat yani 0 (sıfır) kabülünde yapılan böyle hayati bir yanlışın kimsenin itirazlarına maruz kalmamış olması oldukça şaşırtıcı, bedbaht bir durum gerçekten insanlık tarihi ve dünya sistemini düşündüğümüzde.

Tüm dünyaca milat kabul edilen 0 -yazıyla sıfır- yani tarihin başlangıcı kabulündeki hata herkesin biraz düşündüğünde farkına varabileceği türden bir unsurdur; eğer içinde bulunduğumuz bu tarihi bu yılı Hz isa nın doğum tarihi olan yıla göre baz alırsak evet o zamandan bu zamana 2021 sene geçti, o yüzden dünyaca 2021 olarak kabul ediliyor. fakat gerçek sıfır (0) tarihin esas başlangıcı dediğimiz sıfır noktasıdır, tarihçilere göre ve bilimsel olarak resmi tarih ilk çağ ile başlamaktadır takvimde de olması gereken buydu en başından beri, yani esas dünya tarihi yazının bulunmasıyla başlar mö 3200 diye kabul edilen tarih aslında gerçek milat noktasıdır çünkü başlangıç yani milat noktasını herhangi bir insanın doğum tarihine göre belirleyemeyiz tüm dünyayı ilgilendiren böylesine hayati bir mesele söz konusuyken. hatta daha anlaşılır olması için bu görseli de sunmak isterim:
görsel

Sonuç olarak sıfır yani resmi tarihin başlangıç noktası ilk çağın başlangıcıdır bir insanın doğum tarihi değil, bu da esas itibariyle sümerler döneminde yani sıfır kabul edilen tarihten 3200 sene önce yazının bulunmasıyla başlamıştır, bu durumda gerçek sıfır yani milat ya da başlangıç aslında yazının bulunduğu tarih olan -3200 senesidir, mö 3200 olarak kabul edilen tarih aslında 0 (sıfır) başlangıç tarihidir, dolayısıyla şimdiki tarihe 3200 sene daha eklenmesiyle gerçekten yaşadığımız tarihi bulabiliriz çünkü uluslararası takvimde 0 (sıfır) kabulünün ilk çağın başlangıcı (yazının bulunduğu tarih) olarak belirlenmesi gerekiyordu, günümüz takvim sistemi bu büyük yanlış üzerinden ilerlemiş. Dolayısıyla aslında 2021+3200= 5221 senesinde yaşıyor olduğumuzu söylemek 2021 de yaşadığımızı sanmaktan çok daha doğru çok daha gerçekçi ve nesnel bir kabul olacaktır. Bilimsel olarak dünya tarihi ilk çağ ile yani yazının bulunmasıyla başlar o halde milat da buna göre olmalıydı 0 noktası yazının bulunduğu tarih olarak belirlenmeliydi. Umarım elimden geldiğince anlatabilmişimdir bu durumu gelecek nesilleri dahil hepimizi ilgilendiren, insanlık tarihini ve dünya sistemini belirleyen bu meseleyle alakalı fikirlerimi çeşitli olgulara dayanarak izah etmeye çalışıp sizlerle paylaşmayı gerekli gördüm. Vaktinizi ayırıp okuduysanız teşekkür ediyorum...
görsel
31 Aralık 5220 saat 23.59 insanlık (temsili)
ben şimdi bilimsel ve nesnel olarak 5295 yılında doğmuş oluyorum. sevdim. havalı. zaten saçma mitlere içten içe hiç inanmıyordum. bu daha hoş geldi gözüme.