bugün

bir tüyo vereyim, büyük market zincirleri tarih kısmını aseton ile silip yenisini yapabiliyor KANDIRILIYORUZ !!
(bkz: risk budur)
(bkz: risk budur)
En büyük korkularımdan biri. Sanki sonum olacakmış gibi hissederim. Ne olursa olsun tüketilmemeli bence.
Şuan yapmakla yapmamak arasında kaldığım eylem. Yoğurdun tarihi 5 gün geçmiş ama açılmamış ufak yoğurtlardan. Görünürde bisey yok, hadi bakalım hakkınızı helal edin nolur nolmaz.
görsel
Dolaylı yönden askeriyede hemen her alanda karşılaşılan durum. Esasında askeriyede çoğu şeyin üzerinde son kullanma tarihi değil imal tarihi yazar ve bu “şey”lerin kullanılabilmesi için fiziken “var” olması yeterlidir.

Komutamın bu mühimmat sandıklarında 1992 yazıyor 20 yıl geçmiş bu mermiler ateşler mi?
-olmadı eğitimde kullanırız sıkıntı olmaz!

Komutanım bu m1’lerin üzerinde 1947 yazıyor Halen çalışıyor mu tutukluk yapmasınlar.
-olmadı eğitimde kullanırız sıkıntı olmaz!

Komutanım bu etlerin üzerinde 1967 mührü var gördünüz mü?
-et ettir bişey olmaz!

(Ulan tamam şoklu Moklu ama 1967’den beri hiç mi elektrik kesilmedi illa ki çözülmüştür lan, ölmesek acaba)
Bir kaç sefer tarihi geçmiş ilaç içtim tabi sonradan farkettim. Bir şey olmadı. En çok konservelere dikkat edilmesi gerekir, diğer ürünler gıda zehirlenmesi geçirmenize sebep olur sadece.
ne derece sağlıksızlık barındırdığı ürününe göre değişir.
mesela skt"i geçmiş sütü buzdolabında barındırmak şartıyla birkaç güne kadar içebilirsiniz.
tabi temkinli olmakta fayda var.
8 ay tarihi geçmiş fantadan 2 litreye yakın tükettim. işin garibi o kadar içip şişenin sonunda bozuk olduğunu farkettim. Ne kadar salağım ben öyle ya. Öldürmez ama süründürür sanırım. Girdiğim son entry de bu olabilir. Hain ameriga beni zehirledi.
ilaçlarda genelde sorun olmayan eylem. Eczacılar tarihi geçti diye satılmayan ilaçlardan evlerine götürüyorlarmış. Mantıklı sonuçta meyve değil zebze değil aferersin.
Activia nin Tarihi geçmiş yoğurtunu yiyorum ama bozulmamış hala. Tadı sağlam.