bugün

eskiden sevdiğiniz, ama sonucu sizin için hüsran olan bir ilişkinin etkisini sürdürdüğünü gösterir. onun gibi güldüğü için, onun gibi baktığı için bir sürü yeni insanla tanışırsınız. sonradan "o olsaydı"lar başlar.

bu gece yine içtim biraz, evet. sabahleyin aldığım bir haberin sevinciyle. evet, sevindim. yalan söylemiyorum sana, hiç söylemedim. "uzun zamandır kalbimi bu kadar hızlı çarptıran bir adamla tanışmamıştım" demişsin, demek ki sen hiç hissetmedin bunu. hiç kimse sana benzemiyor, bazı şeylerini buluyorum ama bazı insanlarda. benim kalbim her bulduğumda senden bir parça hızı hızlı çarpıyor. çünkü karşımdaki insanın yerine seni koyup onunla oluyorum, sonra fark ediyorum ki sen yoksun aslında. geçenlerde bir kızla tanışmıştım. gülüşü, gülerkenki hareketleri sana çok benziyordu. o kızda aradığım senden bir parça bulmuştum ve daha da derinlere indim, derinlerde sen yoktun. tıpkı şu an tanıdığım senin sen olmadığın gibi. ama bir tek ben biliyorum ki derinlere insem, orada hala sen varsın. sen de çok iyi biliyorsun ki, oraya inebilecek tek insan benim.

öptüğün ilk erkek bendim. başını göğsüne koyup uyuduğun ilk erkek bendim. ben sanıyordum ki bunlar senin için bir şeyler ifade ediyor. benden nefret ettiğini söyleyerek, her canın sıkkın olduğunda beni araman, hala sana güzel şeyler söylüyor olmamın hoşuna gitmesi... hala bir şeylerin devam ettiğini sanıyordum. seni tanıyorum. o cümleyi gerçekten aşık olmasaydın kurmayacağını biliyorum. derinlerinde saklı artık başka bir adam var, ama o asla oraya inemeyecek, seni benim gibi keşfedemeyecek.

bende hala saklı olduğun, kimsenin beni senin kadar fethedemeyeceği gibi...
"Her gördüğümü sana benzetiyorum!'' derken Özlediğimi değil de herkesleştiğini hissediyorum artık şeklinde de yorumlanabilir. bir şairin ifadesidir. (bkz: emre gökçe).