bugün

ali poyrazoğlu, 23 ciltlik anıtkabir özel defteri'nde yer alır.ve söyle belirtir ali poyrazoğlu;
"bu ülkede başbakanlık yapmış tansu çiller, 5 kez çıkmış atatürk'ün huzuruna... beş kez yazı yazmış deftere. dördü hiç okunmuyor, beşincisini de şimdi ben okuyacağım sizlere"

"yüce önder. ulu ve büyük atam! doğru yol partisi'nin 14'üncü yılını idrak ediyoruz. (sonra 14'ün üzerini karalamış, 15 yapmış) laik türkiye cumhuriyeti'nin ve demokrasinin bekçileri olarak 16'ncı yılımızda huzurundayız... davamız yarım asırlık yani 65 yıllık bir davadır. milliyetçilik ve çağdaşlık yolunda yarım asırdır yani tam 40 yıldır yürüyoruz. bu ülkenin çimentosu olmanın sevinci içindeyiz. biz bu ülkenin çimentosuyuz. bizimle tuğlaları yapıştıracaklar, duvar örecekler, bina yapacaklar, içimize girecekler. ilkelerinin ışığı altında partimizin 17'inci yılını kutluyor, saygılar sunuyorum. görüşmek üzere...
traji komik budur heralde.
tansu çiller ile ilgili oscarlık video ise şudur:
http://www.youtube.com/watch?v=0ZBMDDSHvcc
tansu çiller'in bir 10 kasım günü ata'nın huzuruna çıktığında yazdığı iddia edilen yazıdır;

yazı ise şöyle;

"yüce önder. ulu ve büyük atam! doğru yol partisi'nin 14'üncü yılını idrak ediyoruz. (sonra 14'ün üzerini karalamış, 15 yapmış) laik türkiye cumhuriyeti'nin ve demokrasinin bekçileri olarak 16'ncı yılımızda huzurundayız... davamız yarım asırlık yani 65 yıllık bir davadır. milliyetçilik ve çağdaşlık yolunda yarım asırdır yani tam 40 yıldır yürüyoruz. bu ülkenin çimentosu olmanın sevinci içindeyiz. biz bu ülkenin çimentosuyuz. bizimle tuğlaları yapıştıracaklar, duvar örecekler, bina yapacaklar, içimize girecekler. ilkelerinin ışığı altında partimizin 17'inci yılını kutluyor, saygılar sunuyorum. görüşmek üzere...

eğer yazı gerçekten doğruysa o yılları ucuz atlatmışız demektir, yok eğer yalansa da kişilik haklarına müdahaleye girer zira hiçbir türkiye cumhuriyeti başbakanının böyle bir yazı yazabilecek kadar düşmüş olabileceğini düşünmüyorum. ilkokul çocuğuna yazdırsan böyle bir yazı yazmaz.
Güldüren yazıdır.
görsel
bugün ilk defa tebessüm etmeme neden olan yazıdır.
yazarken 3 yıl geçmiş yazıdır. anca yazıyor demek ki.
Tansu çiller'le daşşak gecmek için uydurulmuş fıkralardan biridir. Bilenler bilir avrupalıların polonyalılarla ilgili fıkralarına benzer bunlar. Gelgelelim son hamlesiyle tansu çiller bunları haketmiştir gözümde. O yüzden puajajjaj bu kadın başbakanlik yaptı bu ülkede diyor ve binaliden sonra en düşük profilli başbakan diye de ekliyorum.
Cehape yalayan biri olsaydı böyle uydurma yazılmazdı tabi.
Sevgili zeytinburunlular, Tansu Hanım yeni bir yazı yazmak için yine meydanlarda.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar