bugün

(bkz: Hattori hanzo)

--spoiler--

Bununla tanrıyı bile kesebilirsin

--spoiler--
nietzsche' nin zerdüşt' ünü okuyup sözlüğe giren gencin heyecanla açtığı başlığında tanrıyı öldürmesidir...
(bkz: senin duanla doğmadım ki bedduanla öleyim)
(bkz: sikerim o sizin olmayan beyninizi)
ahirette gorcez hocam kimvurduya gitcen.
tanrı hiç doğmamıştı ki zerdüşt okuyarak onu öldüreyim
hem dinle beni küçük dostum birşeyler okuyarak tanrıyı öldürecek kadar sefil biri olmadığıma eminim.
Tanrıyı düşünmeyi bırakınca öldü sanmak.

kendi dünyanda öldürmene saygı duyulur ama o tanrıya inanan dünya çapında milyarlarca, türkiyede milyonlarca insan var. kısacası sevmeyebilir, inanmayabilirsin ama saygı duymalısın.
tanrı varsa, benim cehennemimde; benim de onu yakacağım gerçeğidir. her horoz kendi çöplüğünde öter.
Enteresan bir sınır çizgisidir. Bu sınıra ulaşan adam kendini ateist diye tanımlayabilir. Lakin bu sınıra gelmek için önce sınırın bu tarafında olma şartı var. Yani Allah'a iman tarafında.
Bu adamı ahiret ile korkutmak mümkün değildir.
O Allah'ı bu dünyada tanımak istiyor.
Tanıma fırsatı bulursa gerçek bir Müslüman olur.
Tanıma fırsatı bulamaz ise kötü bir ateist. Bu adamdan olma ateist kötüdür çünkü haklılığına olan inancı ( sınırın diğer tarafına gelmekten dolayı olan haklılığına inancı) onu sürekli olarak Allah ve islam konusunda sorgular yapmaya iter. Kendini bir anda aslında doğru olmayan iftiraları atarken bulur.
iyi ateist bununla ilgilenmez. Ne Allah'ı sorgular ne de islamı. Çünkü buna ihtiyaç duymaz.
(bkz: lan dexter onu da mı öldürdün)
nietzsche yi çok yanlış anlamış yazar söylemi . koskoca nietzsche felsefesi ateizm gibi bi saçmalığa indirgemek anca bize nasip olur.herif tanrı öldü derken insanların inandığı uğrunda öldüğü tanrının eskiden allah olduğunu ve şimdiki zamanın uğrunda ölünen şeyin para ve konfor olduğunu söylemek ister.ateistlere dinlere saldırmak için bir referans olarak o sözü söylemedi nietzsche söylemi tam olarak ''tanrı korkusu ve sevgisini , para sevgisi ve kaygısı aldı'' olarak çevirebiliriz. artık yarım bilgilerle gelmeyin abisi.
Mutlu değilim. Onsuz canım çok sıkılıyor. Yakın bir zamanda tekrar dirilteceğim.