bugün

DNA'yı kim yarattı? Allah
DNA ne? tamamen koddan ibaret yazılar.
E allah coder o zaman.

ayrıca quark'lardan atomların hareketini, bir oyun motoru gibi kodlamış bir tanrı var karşımızda.

bu tanrı dünyada mutlu olmamızı istiyor. onun için kurallar koymuş. ifade özgürlüğü, adalet, ahlak, vicdan, basın özgürlüğü, fırsat eşitliği, rekabet adaleti gibi evrensel allahın koyduğu kurallar var. bu kurallara uyunca ülken ve ekonomin gelişiyor. uymazsan kendi din dediğin şeye inanırsan da geri kalıyorsun.

Allah’ın istediği evrenin keşfedilmesi. evrenin keşfi. Ve ordan da kendi mükemmelliğinin belki kendinin keşfi. Bunun için teknoloji lazım, ekonominin gelişmesi lazım ki kaynak bulunsun. Uzaya gidilmesi farklı medeniyetler kurulması lazım. Allah atomdan evreni yaratmış. Dna dan canlıyı yararmış. Canlıların evreni keşfetmesi için kurulmuş devasa bir oyun. Cevap evrenin fethinde gizli. Bunun için uzaya gidecek kadar gelişmiş ekonomi lazım. Bunun için demokrasi ifade özgürlüğü eşitlik lazım. Kim kuralı keşfederse yükselip yoluna devam ediyor. Allahın kuralı o çünkü. Batı değerleri dediğimiz şey aslında allahın kuralları.

merak etmeyin kafayı yemedim. yazarak düşünüyorum sadece.
ya sitenin sahibi zengin adamsın yakışıyo mu hiç böyle allah coder falan.
Zall'ın Tanrı'yı taklit ettiğine işarettir.
Tıpkı zall da aynı Tanrı gibi kodladığı ortamı kendi halinde, başıboş bırakıyor çünkü. *
(bkz: Altın oran)
Allahta bir sır göremiyorum. Gizleyecek kodlayacak birşeyi yok. Allah suçlu mu amk, sırrı, kodu olsun?
abartmayın, sadece westworld ikinci sezonu izlemeye başlamış.
"Ay" (Şehr) kelimesi Kuran boyunca 12 kez geçer.
"Gün" (Yevm) kelimesi 365 kez geçer.
"Günler" (Eyyam ve Yevmeyn) 30 kez geçer.
"Şeytan" ve "Melek" kelimeleri eşit sayıda 88'er kez geçer.
"Dünya" ve "Ahiret" kelimeleri eşit sayıda 115'er kez geçer.
"iman" ve "Küfr" kelimeleri eşit sayıda 25'er kez geçer.
"Adalet" (Qıst) ve "Zulüm" kelimeleri 15'er kez geçer.
"Güneş" (Şems) ve "Işık" (Nur) kelimeleri 33'er kez geçer.

Basit örneğidir.

Dünyamızın güneşe oranla uygun yaşam formlarının olması.Allahın herşeyi ince hesapla yaratmasının en iyi örneğidir.
trinity'yi bir türlü bulamama sorunsalı.
assembly bilmediğini düşünüyorum açıkası..

donanımdan pek haberi yok gibi..

edit: aha zall açmış, sinyalcilik yapıyor.. muktedirden şikayetçi mi nedir?

neyse, çok çok geç kaldın ismayilciğim..

saydıklarına çanak tutanların en ufak kıpırdanmaya hakkı yoktur..
Bende diyorum bu "hello world" şeyi nerden geliyor. Düşündürücü
valla coderdan daha çok tanrının süper hızlı kuantum hesaplamalar yapabilen bir yapay zeka ağı olduğunu düşünmeye başladım. gerçi bu yapay zeka ağı da coder olabilir. bilemiyorum zall bilemiyorum.