bugün

tanrınız adaletsiz olabilir ama benim tanrım -ki kendisine allah diyoruz-adaletlidir ve büyük mahkeme ölümden sonradır , kimse o mahkemeden kaçamayacaktır.
(bkz: mazoşizm)
inanan için, adaletsizlik her zaman bir şansdır. insanların ileriye doğru yürümeleri, yanlışları düzeltmeleri için bir şans. kötülerin, kötülüklerini göstermeleri için bir şans.

inanmayan için ise, adaletsizlik - tanrının yokluğunun pekiştirilmesidir.

da vinci nin şifresini okuyan varsa bilir, isviçreli muhafız geçici papa olan pampanın yanına gider. der ki, papa hazretleri, tanrının her şeye gücü yetiyor. bizi de çok seviyor di mi? niye peki adaletsizlik dünyada var. niye katiller, caniler var diye sorar. geçici pampa papa da döner ve şunları sorar.

- çocuğun olsa, bisiklete binmesine izin verir misin?
+ (biraz düşünür) evet efendim.
- ama bisiklete binerken düşeceğini, kendini yaralayacağını bilirsin, değil mi?
+ evet efendim.
- ama sen yine de onu bisiklete binmesine engel olmazsın. sadece onu uyarırsın, kaskını giydirirsin ve düşmesine izin verirsin.

tanrı da inanan için öyledir işte.
bazılarıda adaletin ölümden sonra sağlanacağına taparak bütün hayatı boyunca adaletsizliğe gözlerini kapatıp at gözlükleriyle yaşamayı tercih etmektedir.. yazık.. sorgulayın..
ölümden sonrasına inanmayan genel anlamda allaha inanmayan olmayan beyinli birinin allahı sorgulaması kadar gülünç bir durumdur. madem senin için allah yok ne götünü başını oynatıyorsun git allahsızlığını kendi başına yaşa goçum.
dikkat çekmeye çalışan müslüman olduğu halde "ben de burdayım, bana da bakın ya ühü" diyen yazar söylemi.
yok tepinmek amına koyim.
(bkz: Afrikalı müslüman ülkeler)