bugün

düşen her kar tanesi kendisini zikr etsin diye.
dünyayı neden yörüngede döndürüyo diye sorsan daha mantıklı olacak bi soru .
Yazin kiymetinin bilinmesi icin peh peh.
yazın değerini bilmemiz için.
(bkz: her şey düşünülmüş)
Soğuk kötüdür.Cehennem sıcaktır, bu yüzden cehennem iyidir. *
Belki penceresinden yağan karı izlerken kahve içip kitap okumayı seviyordur.
sızıntı dergisi'nde cevabı bulunabilecek sorudur.
Bu bir şarkıyı hatırlattı, passenger dan let her go adlı şarkı. Bu şarkıda eğer kar olmasaydı güneşi özlemezdin gibi sözler var. Bence mantıklı bir açıklama bu soruya.
http://m.youtube.com/watch?v=RBumgq5yVrA
Ayilar kis uykusuna yatsin diye.
piçlik olsun diye yaratmıştır kesin.
Çünkü sınayacaktı; sokakta bir çok evsiz ve aç insan varken, bugün x restorantına çok iyi bir meksikalı usta gelmiş, onun menüsü mü alsak, yada yeni kürküm 5 bin tl, ikinci arabamı aldım 500 beygir ve kışları uludağda kayak harika gibi kendisini düşünen etrafı yokmuş gibi yapan tiplere hesap sormak, sabredenleri mükafatlandıran için.
karı sevenler için . (hiç de ince bi espri değil yalnız.)
Bir kere tanrı değil Allah (c.c).. ikincisi her mevsim ayrı bir güzeldir, zorluk olmazsa kolaylık da olmaz. Üçüncüsü burda entry girmek yerine bu kadar insan, ben de dahil sokaktaki insanlara yardım etsek ne açlık kalır, ne de ızdırap.. Herşeyi Allah'tan beklemek akılsızlıktır. Allah sana aklı bu yüzden vermiştir..
Eğer kış diye bir mevsim olmasaydı, veba hastalığı soğuğa yenilmez ve insanlık yok olabilirdi.
yazın masal dinlemenin ne kadar kolay oldugunu fark edip değerini anlayalım diye.

(bkz: kışın masal dinlemenin zor olması)
ölüm soğuktur, yaşlı insanın saçlarına ak düşer. kış, doğanın ve mevsimlerin ölümüdür. ilkbahar, doğanın ve mevsimlerin dirilişidir. her sene kendini yineler bu film... bu kadar edebiyat yeter. islam dinine inananlar ya da tanrı, ilâh mefhumuna inananlar için kış güzel olabilir; ama soğukta yavrularıyla beraber açlıktan ve soğuktan ölen bi' hayvan için kış seri katilin ta kendisidir. dişlerinin altından sırıtarak gülen, içgüdüleri kontrolü altında tutan sessiz, soğukkanlı, acımasız bir canavar; doğa...