bugün

kötülük sorunu diyoruz biz buna felsefe'de. okursan şayet cevabını da bulursun, sorunun kendisini de.
Yaratıcıyı isteklerini yerine getirdiği taktirde onaylayacagını ima eden görüştür. iyisimi sen " Alaaddin in sihirli lambasının peşine düş " Çünkü " Allah insanların canlarından, mallarından, artırıp eksılterek imtihan eder" Sen Allah varsa inananlar hiç ezilip uzulmemelı diyorsun ki bu kur an A ters.

" biz sizden oncekılerını de çetin bir sınavdan geçirdik "
312.000 can, 312.000 boşnak...
konuşamıyorum.
şimdi de burada yok, n'apcaz?
Tanrı değil insanlık yoktu ve evet hâlâda yok. Dünyanın neresinde insanlık kalmış ki ?
Haklı bir söylem.

// Yok sınavmış da yok kötülük sorunuymuş da bik bik...
Bu imtihan sadece güçsüzler için mi var? "Bunlar sınav hepsi geçecek" deyince geçiyor mu? Doğmamış çocuk neyin sınavını veriyor?
sırplar, bm ve rusyanin köpeğidir.
Katliamın başlangıç süresi asagida ki gibidir:

--spoiler--
nisan 1992’de srebrenitsa'nın (boşnakça: srebrenica) hemen dışında bulunan bratunac köyünde, 350 bosnalı müslüman, sırp paramiliter ve özel polis güçleri tarafından ölümcül işkenceye tabi tutularak katledildi. burada yaşananlar hakkındaki bilgiler, ancak aylar sonra katliam sırasında çekilen görüntülerin yayınlanması ile anlaşıldı.

sırpların bu vahşet siyasetinin dünyada duyulması, düşünülenin aksine bosnalı boşnakların kurtulma ümitlerini arttırmadı. aksine, bm ve nato desteğinde özellikle sırplar hedef alınarak bir ambargo başlatıldı. fakat hem sırpların eski müttefikleri olan rusların yardımı, hem de coğrafi olarak daha iç kesimlerde bulunan bosnalı müslümanlara göre daha avantajlı olmaları sebebiyle, bu ambargodan bosnalı sırplar neredeyse hiç etkilenmediler. olan zaten silah ve lojistik olarak çok zayıf olan müslümanlara oldu.
--spoiler--
Sırplar tanrıyı kaçırdımı diyorsun. Allah Allah vay anasını arkadaş. Bence tanrı nelere gülebilir başlığı açın,bu başlığı entry olarak girin.
Korkuyorum bir şey yazmaya o kadar çok örümcek kafa var ki... Haklısınız tanrı bazen sadece izliyor.
Sırp değil hollanda üniformalı nato askerlerinin katliamı ve ihalenin de bal gibi sırp'a kaldığı bir gerçektir.Biraz irdelense oradanda amerika çıkar hemde bal gibi ha bu arada mladiç de bu temizlik operasyonunda 1.adam olarak lanse edilmiş ve tüm dünyaya günah keçisi olarak lanse edilmiştir.Mahkeme heyeti,Mladiç'in Duvarlara Vura Vura'Ben general mladiç im herşey bir tezgah'sözlerini biraz dikkate almak yerine,kendisine akli dengesi yerinde değil raporu vermiştir.(buda ilginç bir ayrıntıdır).finalde allah her zaman ve heryerdedir. (bkz: şaibeli olaylar)
Çünkü tanrı Brüksel' deydi. Hem de bir apartman dairesinde.

le tout nouveau testament
en arkalardaydım aq körleri.
tanrı yok zaten. allah var. ve o olmasa şu an bosna hersek diye bir ülke olmazdı.