bugün

Allah' ın amacı o kıza işkence yapmak değil o kızı görüp bizim şükretmemizdir. o kızı yaratan da allah sonuçta?? canını alan da allah. bilemem ama sizin düşünceleriniz farklı olabilir tabi..
ayrıca müslüman da olabilirdi. her insan müslüman olabilir o kızında kendi seçimidir.
katıldığım önermedir... bir tanrı varsa gerçekten zalim bir benliğe sahiptir... birini yakışıklı, güzel, sağlıklı, zengin, şanslı yaratibiliyorken, diğerlerini çirkin, fakir, hastalıklı, yeteneksiz yaratabiliyor... bir kızı doğuştan sakat olarak yaratıyıp birde on tane şerefsizi musallat edip sakat kızın ırzına geçmesine izin veriyorsa tanrı gerçekten korkulması gereken biz odaktır... her gün gazetelerde görüyoruz böyle haberleri. lan sakat yarattın bari ırzına geçmelerine müsade etme lan !
çünkü iyiler her zaman kaybediyor.
tanrı değil şeytana uyan insan gaddardır.
şimdi dindarlar çıkıp ''yavv sınama bu be, fani dünyada sabrediceksin acılara tabi herşey geçici'' felan der bu önermeye; çileden çıkartır beni !
Sadisttir. Ya da biz ondan bir parçaysak mazoşisttir. Fakat psikolojik bir sıkıntısı olduğu kesin.
öncelikle bir çok din alimi bir insanın yaptığı iyilikten dolayı ölmeden islamla şereflendirildiğini anlatıp durur. örnek vermek gerekirse en çok anlatılan olaydan bahsedebiliriz. her ramazan ekranlarda hocalar anlatır durur o yahudi adamı. yahudi adam bir ramazan oğlunun müslüman mahallesinde yemek yediğini görünce onu uyarıp "ramazanda müslümanlar gündüz yemek yemez ayıp oluyor git evde ye" der. öldüğü gün ise tüm mahalle o adamı rüyasında cennete görürler. adam bu yaptığından dolayı Allahın ona ölmeden islamı nasip ettiğini anlatır. tüm islam alimleride bunun dinen mümkün olduğunu vurgulayıp dururlar. demek istediğim o kızın ölürken müslüman olmadığını biliyor musun ki tanrıyı gaddarlıkla suçluyorsun? tek bir iyiliği için bütün günahlarını affedecek tanrı onu unutmuş mudur yoksa? tabiki hayır. ama o kızın ölmeden önce gördüklerini yaşadıklarını, yada öldüğünde onu karşılayan melekleri görmediğin sürece bu sitem neye diye de sormak geliyor içimden.
din insanların kendi çıkarları doğrultusunda yazdığı saçmalıklardır. bir yaratıcı vardır,fakat o yaratıcıda benim inancıma göre ne kadar sorgularsan, ne kadar iyi şeyler yaparsan,yaşamın değerini bilip kendi hayatını dolu geçirirsen seni ödüllendirecek ahanda buda benim dinim adınıda extimezosilizm koydum.
görsel
Saçma bir fikirdir. Bakın fikir diyorum buraya dikkat edin sadece bir fikirdir ve fikir olarak kalacaktır. Eğer tanrı gaddar olsaydı sana rızık verirmiydi yada seni sefa içinde yaşatırmıydı. Tabii ki de yaşatmazdı ve sürekli sizi işkence görür vaziyette bırakırdı. Bir sağına bak ne var orada? Nimetler.. şimdi de soluna bak ne var? Yatacak bir yer yiyecek bir aş. Önünde son teknoloji aletler ve bunlari sana veren allah gaddar öylemi? O kızın müslüman olmaması kendi insiyatifine bağlı bir seçenekti ama o kaybetti. Hastalığıyla alakası yok ona bakarsan hepimiz her an ölebiliriz.
Tanrı varsa amk.
Valla vsrsada aramız hep kotuydu ve hala dahada oyledir. Sanirim tanri benide lanetledi ve bu da çöp niyetine dursun falan dedi.
o kızın cehennem gideceğine nerden karar verdin.

Allah ın merhameti sonsuzdur.
Tanrı varsa neden olumsuz bir kişiliğe sahip olsun diye düşündüren akıl yürütmedir.
edit: Kişilik değil sıfat olması gerek başlıkta.
Ve biz resul gönderinceye kadar azaplandırmayız.” (isra Sûresi, 17/15)
“Hem Rabbin, memleketleri, ana noktasında (merkezinde), kendilerine âyetlerimizi okur bir resul göndermedikçe helâk etmez. Ve biz, ahalisi zalimler olan memleketlerden başkasını helâk edici değiliz.“ (Kasas Sûresi, 28/59)

islamiyette fetret ehli diye tabir edilen bir sınıf vardır. bu kurum peygamber gönderilmeyen, dinin anlatılmadığı veya yanlış anlatıldığı kişileri ifade eder. bu kişiler imam şafii, imam eşari, imam gazali gibi islam alimlerince yukarıdaki ayetlerden ve bazı hadislerden hareketle ifade edildiği üzere iman etmeseler dahi teklif ulaşmadığı için azap görmeyeceklerdir, ''cehennemlik değil cennetliktirler''. azap değil merhamet göreceklerdir. bu konudaki tek şart bu kişilerin zalim olmamaları yani diğer insanlara ya da canlılara zulüm etmemiş olmalarıdır. takdir edersiniz ki aklı başında her insan zalimlerin cezasız kalmasını istemez. ayrıca islamiyete göre 15 yaşın altında vefat eden bütün çocuklar müslüman yada başka dine mensup kişilerin çocukları farketmeksizin cennetliktirler.

buradan özetle bu kardeşimiz fetret ehli insanlardan sayılabilir, dolayısıyla sanılanın aksine cehennemlik değil cennetlik olma ihtimali yüksektir. kesin konuşamıyorum çünkü tam olarak ne yaşadığını 3 satırlık haberden öğrenmek zor.
''o''nu tanıma noktasında gayret göstermeden, en azından bir iki kitap okumadan ya da hiç yoktan bilen birilerine bir kere de olsun sormadan böyle yorumlar yapmak işte esas gaddarlık, acımasızlık budur. lütfen biraz insaflı olun, eleştirmeden önce aklınızla ve vicdanınızla bir düşünün.

ayrıntılı bilgi için (bkz: http://www.sorularlaislam...n-bir-tutulabilir-mi.html)
Temel sorun ölmeyi kötü sanmaniz. nasil yeni doğan bebek korkar dogmaktan , oraya bağımlıdır. Asıl geniş dünyayı güzelliği hiç görmemiş ki nerden bilsin inansın. Bizde iste böyle korkuyoruz ölmekten. Bilmiyoruz öbür dünyanın güzelliğini. Bebek anne karnında oluşan eline diline baksa bunların bir nimetler bütünü için yaratıldığını anlardı. Bizde sonsuz istek ve hayallerimize aynı şekilde bakarsak ahiret denen dünyada olacaklari bence tahmin edebiliriz. Allah cok bağışlayan cok affedendir. Kimse dünyada kimseye cennetlik , cehennemlik diyemez.
bir videoda izlemiştim.adam diyordu ki tanrıyla konuşma şansım olsa şunu sorardım ona: insanın gözünü içten dışa doğru yiyip çıkan ve gözü köreden bir parazit var.Tanrım böyle bir hastalığı neden yarattın? Bu cümle tanrının gaddarlığının kanıtı niteliğindedir.