bugün

öyle bir ses çıkmaz da anlatırken biz öyle anlatırız.
fırlatılan anayasadan çıkartılan sestir.

Hakim mahkemede köylüye: anayasayı tağyir tebdil ve ilga etmekten suçlu olduğunu söyler.
Köylü de hakime: "Ben anayasayı tangır tungur etmedim” der.
uğur mumcu- sakıncalı piyade
Tengir budun tenekesinden çıkan ses. içi boş olunca daha gürültülü olur ya hani aynen öyle. Paylaşımlarını dikkatlice incelediğimizde aslında kendini rezil ettiğini görüyoruz.
görsel
fıçı, teneke gibi, genellikle boş nesnelerin yuvarlanırken çıkardığı sert,

kaba ve çınlayıcı sesi anlatır.

En sevdiği yemek tarhana, bulgur. Prim usulü çalışan satış temsilcisidir.
El arabasıdır.
Kendisi önce dünün beğenilen entrysi köpek fotosu olan sözlük diye bir başlık açıp sözlüğün kalitesiz olduğunu dile getirip ters psikoloji ile prim kasmaya kalkar. Ondan sonra yine aynı gün 1.5 gündür zaten bir çok yazarın yazdığı konu ve görselleri çalarak 8 mart 2018 kadınlar yürüyüşü ve sapkın pankartlar diye bir başlık açar ve mağdur edebiyatı katkısıyla popülistlik yapar.

Sevgili amcacağım anlamadım ki sen ne ayaksın..
tangır tungur tengir bulgur tekerlemesini akla getiren ikileme. *
Boş mideden gelen ses. Kimileri doldurmak için ruhunu 3 kuruşa satıyor.
''haldur huldur'' deyiminin yandaşıdır. geçmişte kimler kimlerle beraber olmuş bilemeyiz. bildiğim tek şey, yandaşların genelinin omurgasız oluşudur.
akp’li yılların özlemi ağır basmış olsa gerek.

bu sefer birden değil de yavaş yavaş dönülmeli tabii.. yoksa orta yerde insanlar taşşak geçerler fln..

aman ali rıza bey ağzımızın tadı kaçmasın.
boğaziçi protestolarındaki sosyal mesafesizlik zerre zoruna gitmeyen ama kafayı akp mitinglerine takan muhalif yazarın nicki olmasa bile sözlük içinde bilinen lakabı.
langır lungur diye devam eder.
Bi tavsiye...
Ben komunistim adam türkçü.

Çapınız yetmez aq adama.
Kasmayın bence.