bugün

derdini rahatca anlatabilidiğin için bu sende sorun yaratmaz. huzur veren bir olaydır.
faydaları görülür her zaman.
ben bu yazıyı sana yazdım ve sözlük yazarlarının itirafları başlıklarına karalamaktır.
tanıdığın bir kişiyle edilen sohbetlere yeğlenmesi gerekendir.
insani Rahatlatir Gerçekten Çünkü Seni Tanimadiği icin yargısız infaz Yapmaz Tam Anlamiyla Eleştiri.
Seni tanımayan biriyle dertleşmek, seni tanımayan birine yardım etmen gibidir. istediğin herşeyi anlatırsın. Kimseye söyleyemediklerini. Bazen en büyük dostluklar, aşklar böyle başlar. düşündümde benim yakın dostluklarım böyle başladı.
genelde yolcluk esnasında yanına oturan teyzeyle olur. bütün herşeyi anlatırsınız yok bi boka çare bulcagından degildir ama yinede çılgınca anlatırsınız. *
o dertleştiğin tanımadığın kişi belki senin en yakının olur hayat bu.
bazen dertleri daha rahat ortaya dökebilme olanağı sağlayan olaydır.
sözlükte bazen farkında olmadan yapılandır özel msj yolu ile. rahatlatır çünkü herkesin kendince bir hayat tecrübesi var ve alacağınız tavsiyeler, dinleyeceğiniz ibretlik anılar sizin sıkıntınızı dağıtmak için bir araç olabilir.
ne var ne yok anlatabileceğin kişilerdir. hayatta çok ender olsa da, hiç yalan çok doğru bulundurur. başka yerde karşılaşma olasılığı düşüncesi bile kötüdür.
benim uludagsozluk'te çokça yaptığım şey. Bazen bir entry ile, bazen ise özel bir mesajla. Bir gün bir yerimde patlayacak insanlara bu kadar güvenmek; ama hadi bakalım... tehlikeli bir şeydir yani.
dertleşecek içini dökecek kimsen yoksa, hayalini kurduğun şey bile olabilir. olur ya seni dinleyecek duvarlardan başka varlıklarda vardır.
psikologa gidemeyeceksen iyi bir yöntem olabilir.
bazen istem dışı pat diye oluverir, minicik bi ortak dertten doğuverir kısa süreli ama bol içeriklidir...
müthiştir.. nasıl olsa tanımıyor.. ne varsa anlatayım içimi dökeyim denilesi olay.
Dedıkodu yapma ıhtımalı olmayandır. Iyı de dınlıyorsa ondan ıyısı yoktur.
hayat kadınıyla yatmak gibidir. işin biter, sonra tanımazsın.
insana iyi gelendir.
sen onu tanımıyorsan o seni tanımıyorsa ve bir daha karşılaşma ihtimalinin olmadığı biriyse rahatça içini dökebilirsin.
irdelemez, akıl vermeye çalışmaz sonradan pişman olmazsınız neden ben böyle bir salaklık yapıp hayatımı başkasına anlattım diye. anlat istediğini bir daha karşılaşmayacaksın nasıl olsa..
askerliğin ilk günlerinde yaşanan hadisedir.
şu anda en çok ihtiyaç duyduğum şeydir. çok iyi gelir insana, çünkü tamamen objektiftir konuştuğun kişi, olaylara en net ve mantıklı yorumları yapabilecek konumdadır.
ne olursa olsun bir şekilde dertleşmeye ihtiyaç duymanın uğrunda sonuca ulaşılmasıdır.biraz tehlikelidir. dikkatli olmakta fayda vardır.mazallah istenmeyen durumlar yaşanabilir.
fight club'taki terapi grupları bu iş için idealdir. abd ve bir çok yabancı ülkede bu tarz gruplar revaçtadır hatta merdiven altı kurulan gruplar bile vardır. tanımadığınız bir kişi ile dertleşirken aslında dinleyici konumundaki kişi genelde sırası gelmesi için sizi dinler. eğer sırası gelmesi için dinlemiyorsa yani derdi yoksa size nasıl iyi ve zeki bir sorun çözücü olduğunu göstermek için egosuna masturbasyon yapacaktır.

tabi bu ikinci durum sizin işinize yarayacağı için al gülüm ver gülüm müessesesi* kazanır.
tanımadığın birisiyle dertleşmek kadar güzeli yoktur. tanımıyor etmiyor seni yargılamayacak üzerine gelmeyecek. en güzeli de sen anlattıktan sonra hayatından çıkıp gidecek. rahatlamanın en güzel yollarından biridir.
(bkz: mynet sohbet odası)