bugün

Renault'tan transfer edilen togg' un cmo' su yani pazarlama müdürü, yılların verdiği tecrübe ile togg'u özellikle Avrupa pazarında iyi yerlere taşıyacağını düşündüğüm , togg için Renault avrupa 'daki başarılı kariyerini bırakıp gelmiş, donanımlı güzel bayan.
görsel
görsel
görsel
(resim:#4)
ismi estonya nın başkentini andırıyor.
görsel
Togg T10X 'e gelen yoğun talep üzerine, üretim sayısını artırması çok yerinde bir karar olmuş, muhtemelen togg'u dünya markası yapacak togg'un başarılı pazarlama müdürü.
ilk defa bir otomobil bayisinde ciddi bir halk kuyruğu oluştuğunu gördüm, Ankara'daki deneyim merkezini çok iyi bir lokasyona kurdurmuş, daha şimdiden iyi bir pazarlama dehası olduğunu göstermiş togg'un cmo'su, inşallah kendi başarılı global seviyedeki kariyerini togg'ada taşır diye düşünüyorum, kendisine çok teşekkür ediyorum, güzel bir akıllı cihaz yapmışlar, muhteşem bir otomobil gördüm.
Gerekirse Türkiye pazarına daha az araç verip, özellikle başta nordik /iskandinav Ülkerinde şarj alt yapısı ve elektrikasyonu diğer Avrupa Ülkerinde daha önde ve %70 gibi yüksek oranda elektrikli otomobil pazarı olan Ülkere çok az sayıdada olsa togg gönderilmelidir, 2024 başı gibi bosch teknik servisleri desteği ile ihraç edilse çok muhteşem bir iş başarılmış olur, talin hanım umarım ihracatı daha erken başlatır, ayrıca aracı Ankara deneyim merkezinde yerinde inceledim ve çok beğendim, gerçekten muazzam bir iş çıkartılmış, bu araçta emeği geçen tüm mühendis ve teknik ekibe çok teşekkür ediyorum bize bu gururu yaşattıkları için.

görsel
görsel
görsel
(img:#2329934)
fotoğraflar vestel venüsle mi çekildi kanka.
görsel
görsel
görsel
Kadının ismi estonya nın başkenti. Ne kadar ilginç.
Estonca fince gibi Ural dil ailesine mensup bir dildir, benzerlik buradan kaynaklanıyor aslında, yani Estonyalı yada Finlandiya kökenli hakan isimli birileri ile tanışırsanız şaşırmayın.
Togg'u şarj ederken insanı zora sokan bir olayı var ve bütün kullanıcılar bundan rahatsız aslında, togg önerisi ile aksesuar modunda şarj edip, bu şekilde aküyüde şarj etmek gibi, eğer güncelleme ile bekleme modundada akünün şarj olması mümkünse, bir an önce şu aksesuar modunda şarj olayını kaldırması gereken firmadır. Yani aynı anda ister bekleme modu olsun, ister aksesuar modu olsun farketmeksizin, hem araç bataryası dolmalı hemde küçük akü dolmalıdır. Böylece araç tüm modlarda şarj edilmiş olur, yapılabilirse güncelleme ile gelmeli bu özellik bence. Yoksa insanların kafası karışıyor birde küçük akünün derdine düşüyorlar, acaba şarjı varmı diye. Hem araç bataryası, hemde küçük akünün aynı anda tüm modlarda şarj olması gerekmektedir.
Çok başarılı bir kariyeri olan, togg 'un cmo' sudur. Muhtemelen avrupada ilk olarak Almanya' ya 2024 'ün ortaları gibi togg'un ihracını başlatacak olan cmo.

TOGG CMO’SU TALiN YILDIZ
Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Talin Yıldız’ı CMO olarak ekibine kattı. Yıldız; ürün yönetimi, ürün planlama, fiyatlama, pazarlama, satış, marka yönetimi ve iletişimi gibi alanlardan da sorumlu olacak. Müşteri ilişkileri yönetimi, pazar araştırmaları ve analizi ile müşteri bilgi yönetiminin de başında olacak.
EĞiTiM HAYATI
Lisansı Galatasaray Üniversitesi’nde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini ise Fransa’nın başkenti Paris’teki Sorbonne Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.
KARiYER YOLCULUĞU
20 yılı aşkın global deneyimi, Türkiye ve Avrupa’da pazarlama faaliyetlerinde aldığı önemli sorumluluklarla biliniyor. Son olarak Paris’te “Renault Global Pazarlama Direktörü” olarak görev yaptı. Müşteri ihtiyaçlarını anlama ve analiz etmeye yönelik kullandığı yapay zekâ ve iş zekâsı araçlarıyla elde ettiği başarılarla yurt içi ve yurt dışında adından söz ettirdi.

görsel
görsel