bugün

taksiciyle tartışmamak için olabilir ama hoş sohbet bir insansa sohbet etmek güzel olur. taksiciyle değil de şoförle sohbet ettiğim olmuştu önceden.
Ne konuşacağım.

Buradaki insanlarla konuşunca ebenizin kızlık soyadına kadar sormaya kalkıyorlar.
çok şey kaçıran insandır. bodrum' da bindiğim ve azarlarcasına sorular soranlar dışındaki her taksiciyle sohbet ettim ve keyif aldım. insan hem tecrübelerini dinliyor hem de gözlemlerini paylaşmalarını seviyor.
görsel
kesinlikle aynı görüşte olduğum insandır. canım sıkkındır, kafam her hangi bir konuya takılmıştır, keyfim yoktur, o an konuşmak istemiyorumdur, tipi hoşuma gitmemiştir, ahiret sorularına maruz kalmayı istemiyorumdur. falandır filandır... hayır insan ille de konuşmak zorunda değildir. bana kalırsa taksicinin de müşteriyle muhabbet etmek için girişimde bulunması çok abes bir durumdur. nereye gidileceğini öğrenmek dışında laklak yapılması çok gereksiz.
muhabbetin bitmiyceğinden korkan insandır.
hayır yani her taksiye binen taksiciyle muhabbet etmek zorunda mı, zorunda mıyım?
arka koltuğa oturup telefonuyla uğraşan/ oynayan tiptir.
Taksici sorunlu bi tip değilse konuşulur. Ama muhabbeti onun açması gerek. Yoksa umrumda olmaz.
zorunda olmayan insandır. hiç konuşmayan taksici de candır. sonuçta hepimiz aynı geminin asosyalleriyiz.
(bkz: kamasutra ustasi)
mesafesine de bakar, taksicisine de bakar, o anki moduma da bakar.
Belki de taksici konuşmak istemiyordur yada taksici pek iyi biri değildir. En son bindiğim taksideki şoför gerçekten çok kaba biriydi mesela.
birkaç taksicinin geçiştirmek için cevap verdiği insandır.
traş olurken berberlede konuşmayan insandır.
Gerek duymayan insandır. Korkuyor da olabilir veya çok çekingendir. Kardeşim insan işte bu konuşsa da başlığı açılacak insandır. Suç herhalde insan olmasındadır.
o konuşmasa bile taksici muhabbet açacağından bir şekilde konuşacak insandır.
taksici muhabbet açar ama yine de konuşmazsa ayıp be.
kendini beğenmiş nankör, ya da çok derdi olan, veyahutta konuşmayı sevmeyen insandır.