bugün

''türkiye'nin güneydoğusundaki insanların yaptığı şey'' diye bir tanım yapayım bari...

ayrıntıya girersem çok pis küfür ederim çünkü...

doğurup doğurup dağa salarlar sonra bu veletlerini...

sonra devlet size bakmaz değil mi?
tek seferde 15 tane.
ajdar` ın annesinin yaptığı eylem.
(bkz: çıkarmadan beş)
bir kürt aktivitesi.
Bazi yazarlarin annesinin yaptigi islerden biridir.
mersin'in bir kürt memleketi gibi görünmesine sebep olan hödö.

gerçekleşmiş bir hadisedir efenim.

ayrıca başka bir yönden bakarsak cahillikten, işsizlikten ve nüfus çoğaltma çabalarından ne yaptığı anlamsız insanların, sevişmekten başka işi olmadığının göstergesidir.* Irkçılık yapmaya gerek yoktur. Cahil cüheyla herkes bunu çok rahat becerebilir.
tipsiz çocuk doğurmakla eşdeğerdir.
aponun annesine has özellik.
40 yılda 69 çocuk doğuran kadın için, başına 'ayıptır söylemesi', konarak söylenen söz.
Yeni öğrendim korktum valla. Ben bu dünyada 69 kişinin adını aynı anda aklımda tutamam.
annelik denen mevhumla empati yapmakla veya biraz olsun saygı duymakla uzaktan yakından alakası olmayanlardan çıkabilecek bir betimlemedir. elbette çok fazla sayıda hamilelikle kadına yüklenilmesi yanlıştır, ama hatırlayalım ki bu sadece kadından kaynaklı bir durum değildir, kadınların ilerleyen seferlerde her zaman sevinçten bayıla bayıla yaptığı bir şey de değildir. öte yandan doğurma, annelik gibi güzel şeyleri "sıçmak" gibi iğrenme duygusu oluşturan bir kavramla birleştirerek betimlemek, amacı ne olursa olsun, gayet müstehcen ve itici kaçmaktadır.
sosyolojik bir problem, gerçekten de yoksuluğun fazla olduğu ülkelerde mesela afrikada da aynı durum söz konusu. ama enazından insanları bu konuda daha da bilinçlendirmeli, sadece karınlarını doyurabileceğiniz değil onlara enazından iyi bir gelecek sağlayacak kadar paranız varsa çocuk doğumuna izin verilmelidir.
sözlükte başlık açanları doğurur bazıları. pardon sıçar.
tavukların her sabah yaptığı eylemdir.
8 çocuğun 6 sının çocuk yurtlarına kaydıyla devletin verdiği geleceğe layık iş yapmaktır.
çocuk doğurmayı iyi bir bok sanan ailelerin kadının vücudunun deforme olmasına sebebiyet veren eylemi. tamam bir iki yahut maddi durumuna paralel olarak üç. beş altı ne olum. o kadına yazık değil mi?
çok iyi gelir getiren bir meslek daldı. üstelik eğitim almadan, tamamen duygusal. her çocuk bir maaş. her çocuk ayrı bir meslek, gelir kapısı. mendil satıcılığı, araba camı siliciliği, dilencilik, baskülle tartma işi, boyacılık, sokakta kaval çalmak ve daha üretilebilecek bir sürü hemde vergisiz meslekler. on çocuk olsa 10.000 lira. herkese tavsiye ederim.