bugün

Özellikle tahta sıralara üçerli oturma halinde kalabalık mevcutlu sınıflarda kopya ihtimalini azaltmak amacıyla öğretmek tarafından her sıra için iki çanta kullanılmak suretiyle her öğrenciye bir küçük kabinimsi yaratıldığı çözümü yaşamış, bond tipi çantaları biraz da bu kabinlerde yarattıkları konforlu ve düzenli ortam nedeniyle seven nesildir efendim.
çantaları yatırmak suretiyle yine kopya çekilebilecek durumdur. boyu uzun olan öğrenci hafif şekilde boynunu uzattı mı olay tamamdır. burada dikkat edilmesi gereken konu boyun fıtığı olmamaktır.
yatarken araya yastık koymaya benzer ki, sonuç herzaman aynıdır. o yasak delinir, o çanta kalkar o kopya çekilir, yastık içinde geçerlidir durum keza, o yastık ortada kalmaz kalamaaaz.
hey gidi günler hey....
(bkz: sınavda sıraya çanta koyduran hoca)
bazen çanta koymaya gerek olmazdı, zaten sıra arkadaşı ya da ön sıradakiler kopya vermek istemezdi. neden versindi ki. sen dışarıda oynarken atari oynarken çizgi roman okurken o ders çalışmıştı. gecenin bir köründe uykudan uyanıp son kez kontrol etmişti. neden versindi ki.
aynı sırada oturan iki öğrencinin arasında yıllarca devam edecek bir küslüğün başladığı yazılıdır. Zira kimin çantasının araya koyulacağına karar vermek önemli bir iştir.
iki çanta arasında yıllarca karanlıkta kaldım ne yazdığımı göremedim be, bir Allah'ın kulu çıkıp da ya sana bir ampul yakalım, elektrik sağlayalım demedi, kafam çok bozuk çok.