genel olarak sosyal becerileri yetersiz veya güçsüz olduğu için dışlanırlar kimse onla arkadaş olmak istemez.isteyenler ise taşak geçilme korkusu ile ondan uzak durur.ancak öğretmen zoru ile çekiliş vs. lere katılırlar genelde öğretmene yakın veya uzak yerde otururlar.çok büyük ihtimalle bu çocuklar ya (bkz: otizim)'li yada (bkz: asperger sendromlu)'dur.
Mezun olduktan sonra nereye kaybolduklarını hiçbir zaman anlayamadığım insanlardır.
ben sınıfın dışlanan çocuğuydum ama ne otizmliydim ne asperger sendromuna sahiptim ilerde de kimseyi öldürme gibi bir niyetim olmadı kilolu da değildim dışlandım çünkü sessizdim kendi halindeydim oyun oynarken düşmekten korkardım arkadaşlarımla kavga ettiğimde kendimi savunamıyordum içe dönük ve sadece kendi hayal dünyasında mutlu bir çocuktum ve çevremdeki çocuklar çok acımasızdı kendileri gibi olmayan kimseyi aralarına almazdı saçlarınız kıvırcık ya da teniniz biraz koyu olsa bu onların sizi dışlaması için yeterliydi kendi önyargı kartlarınızı çıkarmadan önce düşünün ben nasıl bir insanım diye öğretilmiş insan olmayın.