bugün

sınıfta hocanın olduğunu görmeden arkadaş arasında küfretme durumudur. sonucu hocanın insiyatifine kalmıştır.

matematik dersi bitmiş matematikçiyle bi konu hakkında konuşulmaktadır. sınıfta 1-2 kişi vardır ve bi ses yükselir

-sikicem ama haa ver şunu!

-hocam pardon sizin olduğunuzu görmedim.

hepimiz dumur olmuş durumda beklerken hoca arkadaşa

+defol git dışarı bi daha seni görmiyim, görürsem kötü olur. acele et ama, çık dışarı!

der.
(bkz: bu da böyle bir anımdır)
(bkz: daha doğrusu tanık olduğumdur)
daha kötüsünü biliyorum askerde halı saha maçı yaparken kurmay başkanını izlediğini farketmeden küfür etmek.

sonrasını tahmin edin.
bir de bunun bir elini yumup diğeriyle kapak hareketi yapma versiyonu var ki ne sen sor ne ben söyleyim.
daha kötüsü varsa o da, biyoloji hocasına ettiğin küfrü "lamına koduğum" haline dönüştürüp hocadan bunu yemesini beklemektir.
lisedeki en yakın erkek arkadaşımın başına tam 3 kez geldiği olaydır.

''hüseyin ağzını yüzünü sikicem olum sinir etme beni.'' derken almanca hocamıza basılmıştı ve almanca hocası gülerek ''küfür etmesene evladım.'' demişti. yüzünün nasıl kızardığını hala dün gibi hatırlarım. *
bugün bir öğrencimin başına gelendir. yazık utancından yerin dibine girdi. bende o an duymamazlıktan gelip daha sonra özelde çözdüm işi.*
kütüphane cezasıyla sonlanabilecek durum. lisede edebiyat hocasının çıkmadığını farketmeyen arkadaşımın başına geldi. hoca kadındı. küfürü duyduktan sonra arkadaşıma kütüphane cezası verdi.
(bkz: liseli sözlük yazarları)
(bkz: bunu yapan lisesiz olamaz)
(bkz: lisesiz)
ben küfürümü ederim hocaya bakarım götümü döner giderim.
bir da bayan hocaya küfür edenler vardır.
en ön sırada oturan adem adlı arkadaşın ikinci kez kopya çekerken yakalanması sonucunda hocaya sitemi,

daha sınavın 5. dakikası falandır;
-adem gene terbiyesizlik yapıyorsun ver şu kağıdı bakim.(önünden hızlıca çeker kağıdı)
(kelimesi kelimesine aynıdır.)
+anasını,avradını sikim hep beni yakalıyonuz. şansımı kaderimi sikeyim ama ya.
(sınıftan çıkar gider, adam inkar etmeyi bırakmış isyan ediyor)
*
bu bayan hoca en arka sırada kopya çekmeyeceğine inandığı bir öğrencinin yanına gider ve yakaladığı kişi hakkında bir kaç kelam eder.

+bu ne terbiyesizlik ama ya, değil mi? haksızmıyım?
-haklısınız hocam. utanmadan bir de küfür ediyor.
+çok fena sinirlerimi bozdu canım ya. neyse ki sizin gibi öğrencilerim de var.
-estağfrullah hocam ne demek allah sizi başımızdan eksik etmesin.
+canım o gömleğin manşetinde ki yazılar nedir?
-hocam kız arkadaşım şiir yazmıştı. öyle saçma sapan şeyler.
+orada whom kişi hitabeti yazıyor? bu nedir şimdi?
-hocam bakın burada şiir yazıyor ama.(diğer manşeti gösteren öğrencinin sıçtığı an)
+göster bakim.(manşette i love you yazısını gören hoca) bu mu şiir?
-e-e-evet hocam.
+beğenmedim, sıfır...
-canınız sağolsun hocam.

not:sinirlenen hoca o gün 16 kişilik sınıftan 12 kişiyi kopya çekerken yakalamıştır.*
o gün yakaladığı herkese sıfır veren hoca hiç kimseyi disiplin kuruluna şikayet etmeden sınıfta iradeyi hakim kılarak gerçek bir eğitimci olduğunu ispatlamıştır.