ders: ingilizce
soru: what is your job?
cevap: i' m a cap cap.
soru 1-) hellenistik dönem mimarisinin genel özellikleri hakkında bilgi veriniz, o dönemde çalışan mimarların hakkında bilgi veriniz, yapıların plan tiplerini, üsluplarını karşılaştırmalı olarak anlatınız? soru 90 puan. 10 puan kağıt düzeni tek kağıt kullanın.

hocam bu benim beşinci senem, bu gün iki tane daha sınavım vardı bu derse çalışamadım.
+ where are you from?
- i’ m from istanbulluyum. *
boş kağıt vermemek için yaptığımız deliliklerdir.
12. sınıf dil ve anlatım sorusu

masallar genelde ..... zamanda geçer.

cevap: evvel.
ders: tarih
soru: tarih yazıcılığında etkili olan etmenler nelerdir?
cevap: gerçekleri tarih yazar, tarihi de galatasaray.(hoca galatasaraylıdır ve tam puan alınır.)
[sonuna kadar oku, pişman olmayacaksın genç. belki lazım olur.]

Yer: Ankara üniversitesi / Tıp fakültesi

Ders: Farmakoloji (ilaç bilimi)

Asıl olay: Dünya üzerinde hiçbir doktorun zorlanmadan yapamadığı ve ıkınarak geçtiği farmakoloji dersinden testi geçtim, yazılı sınavı geçtim, hepsini bırakıp "sözlü" yapacak kadar psikopat bir hocanın varlığı.

Dolayısıyla içeri giren herkes 20 ve 30 arasında değişen notlar almakta, sınıfın tamamına yakını çakmaktadır.
Hoca'nın sorusu tektir;

Soru: ilaç nedir?

Cevap vermeye kıvranan çok ama adam gibi cevap veren yoktur. Yalnız tahmini olarak "risk budur" olayının kahramanı olduğu düşünülen rahat öğrenci içeri girer ve olaylar gelişir:

hoca: ilaç nedir?
öğrenci: bana göre mi? size göre mi?
hoca: * ben bana göre ne olduğunu biliyorum. sen sana göre nedir onu söyle!
öğrenci: Hocam şu anda bana göre ilaç, "sizin bana bu sınavdan 60 vermenizdir." işte ilaç budur...
Hoca: ...

O sınavdan sadece risk budur olayının kahramanı olduğu sanılan öğrenci 60 alır. Gerisi 20li-30lu notlarda kalmıştır...
Lisede tarih sınavında yaptığım saçmalıktı

Soru : Osmanlı kaç beylikten oluşmuştur
cevap : 3 beylikten oluşmuştur.
Büyük boy , orta boy, küçük boy.

Soru : 2. inönü savaşını kısaca anlatınız.
cevap: eminönü dolaylarında yaşanmıştır. inönü ölmüş eminönü bize kalmıştır.
bizzat şahsımın yaşadığı olaylardan bir tanesidir.

çocuklara sınavda kompozisyon konusu olarak "hayvan sevgisini" sundum, kolay olması için. amaç olabildiğince uzun cümleler kurmalarını sağlamak. neyse üstüne bir de konuyu açıklıyorum "işte sizin inekleriniz var, keçileriniz, hani hep diyosunuz ya atlar filan..."

bir çocuğumun kompozisyon olarak yazdığı şeyden:

--spoiler--
benim sıra arkadaşım var, adı xxxxxx . onu çok seviyom , anlaşıyoz.
--spoiler--

ne diyim ben bu çocuğa *
s: abraham lincoln kimdir?
c: dönemin gol kralı

not:cevabı veren ingilizce öğretmenliği 3. sınıf öğrencisi arkadaş. kafası çok bozuktu
lisede teknik resim sınavı ve çizilmesi gereken şey "salmastra kutusu". benimde çizime karşı hiç yeteneğim yoktur. sınav boyunca herkes harıl harıl çizerken benim kağıt bomboş bir şekilde sıramın üstünde. birden aklıma dahice bir fikir geldi. sayfanın ortasına nokta koydum. ölçek olarakta 1/100000 yazdım.sınav bitince kağıtları verip çıktık

sonuçların okunacağı güne gelmiştik. hoca kağıtları okumadan önce benim adımı söyledi "x adında ki öğrenci kim? daşşak mı geçiyorsun benimle" deyip 0 vermişti.

aynı soruyu üniversite sordular, gene aynı cevabı verdim çünkü çizemiyordum bir şey. orada da zeki çocuk ilan edilmiştim.

neyse niye anlattıysam bende bilmiyorum...
sınavda verilmiş en mükemmel cevap:
doğru cevap.
ne var haa igrenç demeyin en mükemmeli bu yalan mı söyleyeim.
bizzat şahsım tarafından verilmiş cevaptır.

soru : türk edebiyatı' nda muhsin bey eserinin özelliği nedir ?

cevap : edebiyatımızda ilk kez muhsin adı kullanılmıştır.
soru:
.. anlaşmayı sağlayan, seslere dayanan, canlı ve değişken milli bir unsurdur.*
cevap:
lozan anlaşmayı sağlayan, seslere dayanan, canlı ve değişken milli bir unsurdur.
herhangi bir yeni türk edebiyatı sınavında;

soru:(yazarın adını tam olarak hatırlayamadım şimdi) adem ademoğlunu tanıtarak iki eserini yazınız.

cevap: en az iki eseri olan değerli bir şahsiyettir.
Sınav kağıdı dağıtılır, hoca başlayabilirsiniz çocuklar demesiyle gelen soru;

"hocam, isim soyismini yazan çıkabilirmi?"
birçoğu dersten kalmaya sebebiyet veren sonrasında adamı gizli gizli ağlatma potansiyeline sahip cevaplardır. okul bahçeleri, kantinleri bu cevaplara imza atanlarla dolup taşmaktadır.
zamanında böyle bir kitap toplanmıştı sanırım. en güzel cevaplar diye. o kitaptan 6-7 senedir unutamadığım cevabı yazayım.

soru: atatürk kurtuluş savaşı sırasında neler yapmıştır?
cevap: neler yapmadı ki?
işte bi karışık meyve tabağı yap da yiyelim.
makina mühendisliğine giriş dersinde sorulmuş bir sorudur.

soru: bölüm başkanımızın ismini ünvanıyla birlikte yazınız.

cevap1: orhan aydın bey.
cevap2: prof yardımcı doçent doktor orhan aydın abimiz.
cevap3: orhan aydın reis.
(verilen cevaplar tamamen gerçektir.)
doğru cevap: prof. dr. orhan aydın.
lisedeyken din kültürü dersinin sınavında kuranı çevirip açıklayıp yorumlayan kişiye ne denir sorusuna helal olsun cevabını vermiştim.
hacim nedir, örnek veriniz?
hacc'a gidip gelen kişiye hacim denir.
örnek: hacim, hoş geldin.
dil tarih coğrafya fakültesi seçmeli ders olan halkbilimine giriş dersi. hoca nevzat gözaydın.

soru: balkanlardaki savaşı durdurmak adına halkbilimi insanı olarak üretebileceğiniz projeleri yazınız.

cevap: bu dersi seçmeli aldığım için kendimi halkbilimi insanı olarak göremiyorum. ancak insan olarak hepimizin kardeş olduğundan dem vururdum.

sonuç: ..... denilen hümanist meleğimiz kendini bi göstersin bakalım.

%100 gerçektir.
dil tarih coğrafya fakültesi başka bir seçmeli ders olan ipek yolu (çin kültürüne giriş) dersi ilk vizesi.

soru: çin kültürü hakkında bildiklerinizi yazınız. (ders tamamen hocanın iyi niyeti ve seçmeli saçmalığını rahatlatmak için açılmıştır)

cevap: çin nüfusu kalabalık olduğu için yemek konusunda kendileri çok geliştirmişlerdir. 4 ayaklı ve sırtı gökyüzüne bakan her canlıyı yiyebilmek gibi bir miğdesizliğe sahiptirler.

sonuç: lan ..... ..... denilen hayvan. benim karım da çinli ve 30 senedir hiçbir miğdesizliğini görmedim.

not: ha geçtim dersten o ayrı tabi. bu seçmeli dersler bana hiç yaramadı lan.
Tek kelime ya da tek cümle halinde olması karizma katar elbet. Lakin benim için verilmiş en mükemmel cevap(lar), makine elemanları dersini ilk alışta vermemi sağlayan cevaplardır. *