bugün

arkadaşa yapılan iyiliklerdendir. sınav öncesi manevi bir atmosfere ihtiyaç duyan kişinin, sevap karşılığında sınavının iyi geçeceği beklentisi daha bir şevk verir bunu yaparken.

(bkz: ekmeği bölüşmek)
(bkz: orta öğretim yılları anıları)
arkadaşlığın son safhasıdır, bu safhadan sonra elele tutuşarak dostluk mertebesine erişilir.
uyuz olunan bir harekettir. arkadaş silgisizdir. sırnaşık bir şekilde ya kanka senin silgiyi bölelim de bir parçasını bana ver der. yüzsüzlüktür. daha 2 gün önce aldığınız kokulu silgiye kıymak istemezsiniz. ama arkadaşlığa laf gelmesin diye de istemeye istemeye güzelim silgiyi bölersiniz.
(bkz: hayatı paylaşmak)
kağıttaki sayılar bölünemediğinden, bünyeyi rahatlatmak adına yapılan hareket.
sinav oncesi sifir bes ucu olan var mi diye seslenenlere uc verildikten sonra yapilan yardimsever eylemi.
silgiyi böldukten sonra fazla kalemi var mı sorusuyla durumu daha da pekiştirerek arkadasın sana sınav oncesi bi hatim indirmesiyle son bulacak olaydır.
lise yılları için öğretmenin silgi alış verişinizdeki copy durumlarını engellemek adına *silginizi paylaştırmanızı rica etmesi. *
2 silgi taşımakla aşılacak problem.
eger sınavı test olarak düsünürsek mükemmel dayanışma örneği sergilemektedir.silgininde büyük olduğunu varsayarsak neden olmasın.
zaten 1 cm3 hacminde silginiz varsa zor olacak olan bir durum.

+ eyvah silgim yok aga yarısını verirmisin silginin
- olmaz !!
+ hadi bee
* cocuklar sagdan soldan silgi almak yasak !!!
+ aga hadi be
- tamam lan at 20 kontor vercem yarısını
+ ohaa
-sen bilirsin
+ iyi lan iyi sen benim elime düşersin ver silgiyi şimdi
- al kardeşiimmm senden onemlimi canın saolsun kontor de geldi eyvallah dostum supersin saol.
olaylara herzaman ani ve net cozumler bulmus ogrenci beyninin,kucuk bi hareketidir...
çok sırnaşık ve yüzsüz bir ev arkadaşınız varsa nerdeyse her sınavda yaşadığınız durumdur.her defasında uyarırsınız onu evden çıkarken;
+kalemlerini aldın mı lan
-aldım abi
+olm bak silgini falan aldın dimi gene sınavda bana salça olma
-eeee skıcem belanı tamam lan aldık dedik ya işte hayret bişey yaaaa
+iyi ne şekil yapıyon,almadıysan sorarım ben sana
okula gidilir,anfide ayrı yerlere oturulmaz.ev arkadaşınız ya illa yan yana oturmak durumundasınızdır.sınav başlar,en geç 5 dakika sonra eleman sırıtarak silginize el atar,koparır ve hiçbirşey olmamış gibi devam eder sınava.o an kafasını kırmak istersiniz "lan ben sana demedim mi"diye
sınavı pek umursamayan arkadaşınızın götü sıkışınca sizden istediği şeydir. herşeye rağmen paylaşması güzeldir tabii.
kopyayı araya sıkıştırmak için önceden yapılan hazırlık.