bugün

sinavda aylak aylak oturan ogrencinin kendi bos kagidini uzatip "usta burdan devam et" demek istedigi ogrenci tipi.
sınav sırasında siz boş boş kağıda bakarken ikinci kağıdı isteyen, moralleri sıfıra indiren ve bu sebeple içten içe küfür saydırılan öğrencilerdir.
genelde ön sıralarda otururlar ve yedek kalemleri, silgileri, su şişeleriyle birlikte öss ye giriyor hissi uyandırırlar. onlar ön sıralarda sessizce son tekrarlarını yaparken, siz amfinin arka sıralarında çoktan alakasız muhabbetlere dalmışsınızdır.
+olm ne gol attı adam ya izledin mi?
-heee çok pis çaktı *
+muhahahha ne sorcak bu .bne ya
-ne biliim

sınav soruları dağıtılıp siz kızarmış şekilde sağa sola bakınırken onlar kağıda yumulur ve yaklaşık onbeş dakika sonra ikinci kağıdı isterler. o an kıskançlık, öfke, pişmanlık duyguları her yanınızı sarar. sınavdan sonra ''ya bişey yazamadım, zor sormuş, kötü geçti'' gibi ifadeler kullananlarının dövülmesinde herhangi bir sakınca yoktur.
bir de sınav öncesi
-akşam hiç bakamadım yaa
diyip acıtasyon yapanları vardır. insan kendi derdini unutur arkadaşına üzülür sonra pişman olur tabi.
1. Sınavda düşük alması hoca tarafından ' tam açıklayamamışsın ' şeklinde yorumlanınca ' görürsün piç ' diyerekten inat eden insan.
tam sopalık öğrenci tipidir. millet daha 1. sorunun cevabını düşünürken o hızını alamamış, ne kadar çok bilgi sahibi olduğunu göstermek için 2. sınav kağıdını istemiştir. sınav çıkışı köşede sıkıştırılması muhtemel, çan eğrisinin dengesini bozan inek öğrencidir. pek fazla dostu olmaz. sınav zamanı yanında oturmak için aylar öncesinden rezervasyon yaptırılır.
(bkz: altı sayfa kağıt verip 06 alan öğrenci)

(bkz: yaşanmıştır)
diğer öğrencilerin moralini bozmak, kafalarını karıştırmak için yapılan bir hamledir. zira tek kağıda bütün soruları cevaplayan bir öğrenci "ulan ben cevapları verdim bu lavuk grafik filan mı çizdi dur şu sorulara baştan bakayım" diyerek sorulara geri dönüş yapar, cevapları değiştirir, bu arada balına tutmuş bir kaç doğru cevabıda yanlışa çevirir.

test usulü yapılan sınavlarda pek rastlanılmaz bu öğrencilere. eğer ki rastlanırsa öldürülmesi şarttır. öldürmeyenler hakkında hukuki işlem başlatılabilir.
kalacağını anlayıp hocasına mektup yazarak kendini acındırmak isteyen öğrencidir. belki ilk sayfaya yalvarışlarını sığıramamış, ikinci sayfada da şansını denemek istiyor.
'ulan biz bi kelime yazamadık adam * 2.kağıda geçti. yine kaldık *.' diye insanı isyanlara sürükleyen öğrenci insanıdır.
gıcık tiptir. ne yazıyor bu kadar acaba diye düşündürür.
sınavın ilk 15-20 dakika arasında yapıyorsa diğer öğrencilerin taciz bakışlarına maruz kalır. evet.
sınav dönemi gelene kadar hocanın ağzına bakmış kitaptan çalışmak yerine dersi derste dinlemiş öğrencidir.yan sırasındaki arkadaş camdan bakarken, arkasındaki kağıda karalama yaparken, bir öndeki sevgilisiyle notlaşırken o garibim hocanın hızlıca anlatışına rağmen satır satır her cümleyi not etmiş burası önemli sınavda çıkar denen yerlere de yıldız koymuştur.sınav günü gelip çatınca mırmır konuşan defter karıştıranlardan uzak tek başına kurulur sıraya hoca sınavda sorarım dediği tüm soruları sormuştur, gömülür kağıda sınavın son dakikasına kadar yazar da yazar tabi değil iki, üçüncü, dördüncü kağıdı bile isteyecektir.homurdanan ne yazıyor bu kadar diyen, kopya isteyen, ikinci kağıt alır tabi kafam kadar büyük yazıyor diyenlerle camdan kuş bakışı bahçeyi seyreden derste kikirdeşenler de aynı kişiler oluyor tabi afferin olsun ikinci kağıdı isteyenlere sınav sonuçları açıklanırken de ''nee wuaee çüşş nasıl aldı bu puanı'' gibi sınıfta yükselen uğultu, hocanın dersimi dinlemişsin dercesine sevecen bakışı eğer ederse teşekkürü alınan yüksek not'dan ayrı işin cezbedici yanıdır.
- hocam bi kağıt daha alabilir miyim
+ alabilirsin tabi aslanım, yalnız bi ilk sayfaya baksan iyi olur
- sığmadı hocam valla yea
+ ulan ne sığması yavşak herif, sınav zaten test
- hıı.

(bkz: artist misiniz lan siz)
iyiniyetli düşünecek olursak, harfleri çok iri iri yazdığı için bir tek sayfayı yetiremeyen öğrencidir.
maalesef, makine elemanları I sınavında 5 kağıt vermeme rağmen (büyük yazı ile) 3 sayfalık kağıt veren arkadaşımın benden fazla not aldığı bir gerçektir.

sonradan anladım ki herkes sözel soruyu bi güzel döşemiş tam sayfa şeklinde. bende rakamların arasında elimde hesap makinesi kıçımdan ter akıtarak cevaplamaya çalışıp sözel soruyu sona bırakırım deyip zamanı yetiştiremeyişim sonucunda hasıl olmuş olaydır.

koyarım öyle hocaya. ulen sadece matematiksel işlem yapmış bu çocuk diye 10 puan fazla verir be. (bkz: yuh yani yuh) (bkz: bak yine sinirlendim)

edit: kendimi inek hissettim bi anda o kadar entryi görünce. ben de diğer entry girenler kadar çalışıyorum. valla o kadar çalışmıyorum...
sadece büyük yazıyorum.