bugün

son çırpınış, ya tutarsa durumudur.
buna alternatif;

(bkz: 4+2)
(bkz: tek ders)
(bkz: son sene)
hesaptan anlamazken elindeki üçotuz parayla bakkaldan çitos almaya çalışmaya benzetilebilir.
(bkz: eyvah!yakalandım)
annesi öğretmendir.*
ya bir de şurdan bakmaya ne dersiniz durumu var, öğrencinin ensesi kalın tanıdıkları var, açık açık tehdit ediyor. oldu bu da.
benimdir. iş hukuku sınavından kalmamak için sınav kağıdına dipnot düşmem gerekliydi.

sınavdan geçtin mi diyeceksiniz? hoca bana orta parmağını göstermiş galiba *
(bkz: kendin pişir kendin ye)
kimi bünyeler için zor olan durumdur.
çocukken,yıllaaaar yıllaaaaaar önce ilkokul 4 mü desem 3 mü desem ama yanılmıyorsam 4.sınıfta ''örtmenim'' ilk kez sınav kağıdının köşesine aldığı not yazmış,herhalde not defterinden önce oraya yazacak,hocada boş kağıt istemiyorum demişti.lafı anüsümden anladığım için aklımdan bir mukayese yapıp oraya 70-75 civarı bir not iliştiriverdim.
1 hafta sonra falan hoca sınıfın içinde bana:''yavrum sen salak mısın ? aldığın not kısmını ben dolduracağım a benim gerzek evladım'' diyerek ergenliğe yeni yeni minik adımlarını atan bana hayata dair iç burkan detaylar başlığına yazmam gereken bir hikâye bıraktı.* * * *
ihtiyaçtan fazlasında gözü olmayan, ne istediğini bilmekle yetinmeyip hocasını da bilgilendiren öğrencidir.
hocanın kafasını karıştırma çabasıdır...
11 gün sonra alttan aldığım dersi bu yönetemle deneyeceğim ve artık başka çarenin kalmadığını birde bunu deneyeyim dediğim bir durum olacaktır. (vizemde 20ydi)
muhtemelen her sınavda istediği sorudan başlayabilen öğrencidir. *
sınav kagıdının arasına birazda para sıkıştıtırsa istediğini elde edebilir.