bugün

geçen seneye kadar bende böyleydim. bir araştırıp baktım nedir ne değildir. araştırınca farkettim ki biz erkekler ve bazı kızlar bile yanlış biliyor.

örnek olarak: 85c sütyende 85 göğüsün bittiği yerin hemen altından sırta kadar alınan ölçüttür. c ise göğüs ucundan sırta kadar alınan ölçüttür.

yani olgun ve büyük göğüs 85c gibi bir ölçüye sahiptir. şişko kadınlarda ise sayılar gittikçe artmaktadır. yani anlayacağınız sayı değil harf önemli.
zamanında bir mühendis köprü ölçüleriyle sütyen tasarlamıştı. neden köprü ölçüleri kullandı şimdi anlıyorum.
sütyene yorduğun aklı, bilime yorsan ülkecek kalkınmıştık.
(bkz: şükür bugünde bilgi dağarcığımız boktan yere arttı)
bide diyorlar bilgi entrysi girilmiyor.

tanım: öğrenince meme arzusunu ikiye çıkaran bilgiler.
Aman bu ekol de yeni türedi.

Beden ölçüsü başka cup ölçüsü başka tamam ama düne kadar türkiye pazarlarında cup ölçüsü yoktu.

Hala da yer yer yok; 85-90 dersin. Hala böyle dersin.
cahilliktir. bir erkek olduğum halde biliyorum bunları. memenin altından ölçü alınır ve bu sayı ne ise sütyen bedeni de odur. mesela 80 çıktıysa 80'dir ama 83 çıkarsa sütyen 85 bedendir. sayının yanındaki harfler ise cup ölçüsüdür. o da meme dahil olacak şekilde ölçülen değerden meme altından yapılan ölçümün değeri çıkarılarak bulunur. öğrenin bunları. sonra 95 a'yı duyunca "ovv çok iyi ya" falan demeyin diye söylüyorum.
aydınlandık
(bkz: geceye bir bilgi bırak)
Milletin memesinin ölçüsünün derdine düşen koca yürekli yazar..
(bkz: the personel u have called)
gerçi galiba bu tür bedenler sadece markalarda varmış, bu markalarda da sütyenler pahalıymış. sanırım o yüzden türkiye'de çok bilinmiyor bu olay.

eh, bu arada: (bkz: victoria s secret sütyen mühendisliği)
Rakamsal ifadelere Takılmamak gerekir. Avuç içini tamamen dolduruyorsa idealdir.
Beden yani 75-80-85 arttıkça kişinin kilosu paralel olarak artar. Çünkü bunlar göğüs değil, göğüs kafesinin ölçüsüdür.
Harfler A-b-c arttıkça ise cup ölçüsü büyür.
Yani 75c 80a'dan daha büyük olabilir.

bu rakamlar göğüs kafesinin ölçüsünü verir, harfler ise Cup yani göğüs büyüklüğünü.
Haha ne alakası var!

Zall ın göğüsler incir ama 90 beden sütyen giyiyor!
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar