bugün

Şehri sabah akşam düzenli olarak bombalanan kilis valisinin akıllara felc getiren acıklaması.

Espri yapıp komik olmaya calısanlardan değil, adam bunu tüm kalbi ile söylüyor.
Evden abdestsiz çıkmayın diyen vali de bu vali.

http://www.hurriyet.com.t...vada-yakalayamam-40095861

Batman valisi hava da yakalayabilir ama, batman malum.
(bkz: mevlana değilim herkese gel diyemem)
umumi wc lerin bekçisi olamayacak sıfatta ve yetenekteki adamları alıp bir yerlere, sadece belli bir kesime hizmet ediyor, belli bir düşünceye sahip diye getirdiğimiz için, bu laflar bize artık komik gelmemeli.
görsel
sonra diyorlar ki ülkede güvensizlik hakim. ulan ülkede koruma sürüsüyle gezen üst düzeyler var. bizim mahallenin cemal abisi onlardan daha delikanlı. belki roketi eli ile tutamaz ama sahiplenir mahalleliyi. zaten buradan başlamaz mı ülke istikbali. önce aileni sonra akrabanı komşunu sokağını mahalleni vs vs. satmayı çoktan göze aldıkları ülkeye gelecek roketi eli ile değil peşkeş çekerek selamlarlar.
Troll başlık sanmıştım. Ancak troll olan başlık değil valiymiş.
yetersizliğini itiraf eden bir vali.sadece kendi değil devletin yetersizliğini de itiraf ediyor.
vali isen yakalayacaksın.

ilk roketlerden sonra, gerekli savunma tedbirlerini aldıracak; gerekirse gece operasyonları
Komedi filmi gibi ulkeyiz arkadas aglamacak duruma guluyoruz. Asiri trajikomik bir durum.
Insan olmak yetmez Superman olman lazım dediğim valinin beyanı.

https://m.youtube.com/watch?v=JnqXql-wtVk
Adam vali değil o makama bekçi, çok şey beklemeyin.
Sen de superman ol o zaman amına koyayım. Senin işin eğer buysa, superman de olacan darth vader da.

(bkz: batman vs superman)
milletle ayan beyan taşşak geçilen açıklama.
haklı bir beyandır. tüm türkiye'de toplansa hiçbir şey yapamaz. açık ve net.
yani fransızlarda hitler onları işgal ettiğinde, süpermen diilim, alman tanklarını önüne geçip durduramam...mı deseydi ?

zavallılığın, ezikliğin, devletin iflas etmişliğinin sembolü bir söz...

atatürk böyle birşeyi duysaydı o adamı gider kendi elleriyle bir ağaca asardı.

türkçesi "ben de , devletimde bizim bi kudretimiz yok" diyo yani. bunun anlamı o.

böyle bişeyi anca ezikler söyler.

adamın teki yan odada benim karımı zikse, ben de sana "ben süpermen diilim, adama engel olamıyorum!!" desem...

orada sen benim hakkımda ne düşünür idiysen, bu vali hakkında da aynı şeyi düşünmen lazım.
(bkz: kilis valisi)

(bkz: füzeler düşecek tabi yerçekimi diye birşey var)

yemin ederim çok güzel bir kafa. yaşamak isterdim.