sözlüğün amacına ulaşmadığının göstergesidir. sözlük ahalisi tespitlerini tabii ki paylaşacaktır ama bunun yanında bilgilerinide paylaşmalıdır.
tespitleri ile sadece entry çoğaltmaya çalışan yazar eylemidir. bazen saçmalar duruma gelirler.
Sözlüğe ciddi bir müdahalenin gerektiğinin kanıtıdır. Bilgi içerikli entry girmek ve okumak isteyenlerin artık iiden iiye nedir kardeşim bu, yetmedimi yaaa diye haykıracakları sorundur...
(bkz: Yetkilileri göreve davet etmek)
(bkz: hic bilgi girilmeyen sozluk)
dikkat dikkat, bu bir tespittir.

tutun lan, tespit geliyor.

(bkz: tespit)
neler yapmadik bu sözlük icin
bazi zaman laga luga yaptik
bazi zaman tematik
bazi zaman bilgi kastik
bazi zamanlar ise sade bakınız
yaranamadik
ver bakalim ordan bir duble sek gordon cin
hanci
tek buzlu ve sek olsun
velhasil kelam sel gider
kum kalir
aramaya inanacaksin arkadas
(bkz: tespitten kim ölmüş)
(bkz: ah nerede vah nerede)
unuttuğumuz bir şey var. aslında sözlükte çok sayıda bilgi içeren entry var, ancak sürekli sol framede değiller. sol framede olamazlar zaten çünkü bilgi içeren başlıklar görüşe o kadar da açık olmadığından ve bazı alanlara spesifik olduklarından çok fazla entry alamıyorlar. psikoloji öğrencisi olarak kuantum hakkında ya da einstein hakkında yazacak çok fazla şeyim olmadığı gibi, derin ayrıntılarına kadar öğrenme ihtiyacı duymadığımdan bu başlığı pek okumam, altına yazmam. ama adler'i yazabilirim mesela.

ama bahsedilen sosyal tespitler hakında herkesin bir görüşü var ve hepimiz yaşadığımız çevrede gördüğümüz-karşılaştığımız olayları konu alan bu başlıkları okur, bir şeyler yazarız. yoruma da açıktır. solframede sürekli kalırlar dolayısıyla.

tabi bu saçma başlıkların açılması gerektiği anlamına gelmiyor. tutup da "güneş yokken gözlük takan dallama" tarzında bir başlık açıp daha en başından bu kişileri aşağılamak "ha haa bakın kro işte, biz öyle değiliz dalga bile geçeriz onlarla" gibi bir izlenim yaratma amacı taşmanın bir anlamı yok.
yalandır.

bolca bilgi de vardır okumasını bilene. tespitler çoğunlukta olsa da %100 oranda değildir.
(#2606681)

(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana tursusu) -dolu-
(bkz: elestirecegim derken malzeme olmak) -dolu-
gerçek bilgiye ulaştırmayı zorlaştıran durumdur. 2007 yılından beri geçerlidir. bu başlık da dahil.
Sözlük olayına yeni katılan biri olarak:

sürekli getir butonunu kullanıyorum ve gelen başlıklar hep ya lay lay lom denilen cinsden

ya sizin de bahsettiğiniz gibi karalama, dalga geçme, aşağılama gibi

ya da bilindik şeylerin, yazarlar tarafından farklı bakıç açılarıyla yorumlayacağı konular geliyor.

Ben mi görmedim bilmiyorum fakat ben daha ele avuca gelir şeylerin ön planda tutulmasını isterdim

öncelikle felsefe,bilim gibi gibi gibi

Daha çok bizi tartışmaya sevk edebilecek ve her cümleden yeni bişey öğreneceğimiz konuların olması gerektiğini düşünmekteyim.

Arkadaşım bana burayı tavsiye ettiğinde şöyle demişti. "Taner aga şu an bulunduğumuz forum gibi değil orası herkes bişeylerle ilgili yarımızdan çoğu entellektüel kişiliğe sahip ve bişeylerin farkında olan insanlarla dolu bir yer" demişti.

Belki de dediği doğru ama herhalde insanlar bu yönlerini gizlemeyi seviyor.
ne kadar sallarsan salla kıçın arkada kalır.