bugün

son zamanlarda beni en çok düşündüren konudur. sabahları ve öğleleri yemiyorum içmiyorum ve bunu düşünüyorum. galiba oruçluyum, çünkü akşamları öküz gibi yiyorum ve bu konuyu düşünüyorum.

ulusözlük malezya olur mu?

tam bir mal301 sorusu.

düşündüm ve şu sonuca vardım.

bildiğimiz gibi, ulusözlük mahalle bebeleriyle dolu, gerek yobazlıkları, gerek aşırı faşiszmleri, gerekse taşralı edaları bize, uuserlerin mahalle delikanlıları olduğunu gösteriyor. o halde malezya olunması için ilk şart olan "mahalle baskısı" tamam.

ve sonra, aşırı dinci söylemleri ve kendinden olmayanları dışlama, onlara hakarete varacak mesajlar atmalar, üstüne üstük, tehditkari tavırları da bu insanların biçilmiş malezya vatandaşı olduğunun göstergesidir.

bunları düşündüğümde, olacak galiba diyorum.

bir de aksi var. balon gibi düşüncelere sahip olmaları, bir şey düşünüp, ertesi gün zıttı söylendiğinde doğru lan doğru buymuş hadi hep beraber böyle düşünelim ilginçlikleri, ve ertesi günde o konuyu unutmaları, aslında uuserlein bir halt olamayacağını bana söylüyor.

bir düşünceye sahip olmayan olamayan, insanların toplandığı yer çünkü bu ulusözlük.
sözlükler kamus olur bir tek. o da zordur.
prequisite'i patagonya olmak sağlandığından yazarların bir hamlesine bakan eylemin sorgulanmasıdır.
(bkz: malezya nın sözlük olması)
(bkz: malezya sözlük)